1 2 3 564 10 / 5639 POSTS
Kryetari Alban Hyseni, fton qytetarët në ceremoninë e nënshkrimit të Agjendës së Kontratës Sociale për Gjilanin

Kryetari Alban Hyseni, fton qytetarët në ceremoninë e nënshkrimit të Agjendës së Kontratës Sociale për Gjilanin

Komuna e Gjilanit përmes një komunikata në faqën e saj zyrtare në ‘facebook’, ka ftuar qytetarët të marrin pjesë në ceremoninë për nënshkrimin e Agjen [...]
Rritet edhe paga e policit në 619€

Rritet edhe paga e policit në 619€

LAJMI I FUNDIT: Rritet edhe paga e policit në 619€ [...]
Mësuesi i shkollës fillore do të paguhet rreth 577 euro

Mësuesi i shkollës fillore do të paguhet rreth 577 euro

Nacionale nga burime të mirëinformuara, ka marrë vesh se vlera e koeficientit për paga mund të ishte 103.17. Sa do të paguhen mësimdhënësit në bazë të [...]
Zyrtare: Vlera e koeficientit të pagave është caktuar 105 euro

Zyrtare: Vlera e koeficientit të pagave është caktuar 105 euro

Qeveria e Kosovës ka prezantuar sot vlerën e koeficientit të pagës në sektorin publik, raporton IndeksOnline. Vlera e caktuar është 105 euro e cila d [...]
Dita e shumëpritur: Sot mund të bëhet publik koeficienti i pagave

Dita e shumëpritur: Sot mund të bëhet publik koeficienti i pagave

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me kabinetin e tij qeveritar do të mbajnë sot mbledhjen e radhës, raporton Gazeta Sinjali. [...]
Shpallen fajtorë dy burrat nga Gjilani që trafikuan dhe e detyruan një grua të kryejë marrëdhënie seksuale

Shpallen fajtorë dy burrat nga Gjilani që trafikuan dhe e detyruan një grua të kryejë marrëdhënie seksuale

Gjykata Themelore në Gjilan i ka dënuar me burgim dhe gjobë dy të akuzuarit Bujar Haziri, Besfort Abazi  për kryerjen e veprës penale trafikim me njer [...]
Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë, por asnjëri prej punëtorëve në sektorin publik nuk e di se sa do ta ketë pagën. Por [...]
Vetëvendosja po mbanë protestën kundër Asociacioni

Vetëvendosja po mbanë protestën kundër Asociacioni

Vetëvendosja po mbanë protestën kundër Asociacioni Tashmë ka nisur protesta e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila po mbahet në sheshet kryesore të Pr [...]
E frikshme: Kështu rrezikon jetën një punëtor kosovar duke punuar në një kantier ndërtimi

E frikshme: Kështu rrezikon jetën një punëtor kosovar duke punuar në një kantier ndërtimi

E frikshme: Kështu rrezikon jetën një punëtor kosovar duke punuar në një kantier ndërtimi [...]
Komuna e Gjilanit merr vendim për zgjatjen e orarit të punës në Bibliotekën e qytetit për nevoja të studentëve në përgatitjen e provimeve

Komuna e Gjilanit merr vendim për zgjatjen e orarit të punës në Bibliotekën e qytetit për nevoja të studentëve në përgatitjen e provimeve

Komuna e Gjilanit ka marrë vendim që të zgjatet orari i punës në Biblotekën e Qytetit për nevojat e studentëve në përgaditje të provimeve. Ky vendi [...]
1 2 3 564 10 / 5639 POSTS