1 i vdekur dhe 8 raste me coronavirus në 24 orë

HomeLajme

1 i vdekur dhe 8 raste me coronavirus në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 1.098 testime, tetë qytetarë kanë re

Nuk kishte luftuar kur ishte koha, Kurti tash çdo ditë flet për luftë – Pse?
Katër gjyqtarë i futen garës për kryetar të Gjykatës Themelore në Gjilan
Shtatë të lënduar nga një aksident tjetër në magjistralen Prishtinë-Gjilan

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 1.098 testime, tetë qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 9 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.787.

Në total numri i rasteve aktive është 320.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 607 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.615.360 doza të vaksinës.

Deri më sot 761.595 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /Telegrafi/