1 i vdekur dhe 8 raste me COVID-19 në Kosovë

HomeShëndeti

1 i vdekur dhe 8 raste me COVID-19 në Kosovë

Një person ka vdekur dhe 8 raste me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë shtatë pe

Një person ka vdekur dhe 8 raste me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë shtatë persona janë shëruar kurse janë kryer 1.721 teste.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.271 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 243.428 doza të vaksinës.
Deri më sot 60.759 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Nga 1.721 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 2 raste të vdekjes.
Sot janë shëruar 7 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.412.
Në total numri i rasteve aktive është 151.
Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: