10 të vdekur dhe 173 raste të reja me covid19 në Kosovë

HomeShëndeti

10 të vdekur dhe 173 raste të reja me covid19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 5.798 testime, 173 qytetarë ka

Edhe të vaksinuarve po u kërkohet testi anti-COVID në Aeroportin e Prishtinës, MSH dhe ANP tregojnë se pse po ndodhë kjo
16 shtatzëna me COVID-19 po trajtohen në Gjinekologji
Ministria e Shëndetësisë ka pranuar pesë autoambulanca të reja

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 5.798 testime, 173 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 10 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 2.261 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 146.444.

Në total numri i rasteve aktive është 9.764. Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.193 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.167.006 doza të vaksinës.

Deri më sot 439.723 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.