11 raste me koronavirus sot në Kosovë

HomeShëndeti

11 raste me koronavirus sot në Kosovë

11 raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë, derisa nuk është raportuar për asnjë viktimë. MSh njofton edhe për shtatë të shëruar në 24 o

Profesionistët shëndetësorë rekomandojnë dozën e katërt anti-COVID: Mbyllja s’është opsion
Vazhdon të rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, mbi 7 mijë raste aktive
Mos interesimi për vaksinim rritë mundësinë për një valë të re të COVID-19 në Kosovë

11 raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë, derisa nuk është raportuar për asnjë viktimë.

MSh njofton edhe për shtatë të shëruar në 24 orët e fundit.

Dje janë dhënë 194 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 406.

Njoftimi i plotë:

06 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 194 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.826.774 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 822.237 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 101.869 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Nga 770 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 7 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.584.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 406.
➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: