Shkoi për pushime, polici i Kosovës mbytet në plazhin e Velipojës

HomeLajme

Shkoi për pushime, polici i Kosovës mbytet në plazhin e Velipojës

Pushimet në këto javë të fundit të muajit gusht kanë përfunduar në tragjedi për tre persona. Dy burra nga Maqedonia e Veriut dhe një nga Kosova jan

Pushimet në këto javë të fundit të muajit gusht kanë përfunduar në tragjedi për tre persona.

Dy burra nga Maqedonia e Veriut dhe një nga Kosova janë mbytur këtë ditë të diele në plazhet e Shqipërisë

“Rreth orës 11:15, në plazhin e Velipojës, shtetasi H. H. rreth 59 vjeç, dyshohet se është mbytur në det. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, sipas policisë.

Ndërsa telegram ngushëllimi për vdekjen e tij ka shprehur edhe komuna e Shtimës, qytet nga edhe ishte viktima.

“Me keqardhje morëm lajmin për ndarjen nga jeta të zyrtarit policor, Hasan Hysenaj nga fshati Petrovë. Me këtë rast shprehim ngushëllimet të sinqerta familjarëve, të afërmve, kolegëve të punës dhe miqve të tij!Do ta kujtojmë përherë Hasan Hysenajn, jetën dhe veprën e tij në shërbim të qytetarëve dhe të shtetit të Kosovës, përkushtimi i pashoq dhe profesionalizmi i lartë, ishin vyrtyt i tij, andaj, kujtimi për të do të jetë i përjetshëm!”, thuhet në telegram.