424 raste aktive me COVID në vend

HomeShëndeti

424 raste aktive me COVID në vend

Aktualisht, në Kosovë janë edhe 424 raste aktive me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Sipas raportit të fundit të publikuar nga Ministria e Shënde

Lia e majmunëve, MSH dhe IKSHPK mbajnë sot konferencë për media
Mbi 1 mijë pacientë të shtrirë në spitalet e Kosovës, 935 nga ta janë me oksigjeno-terapi
ShSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

Aktualisht, në Kosovë janë edhe 424 raste aktive me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas raportit të fundit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, që nga fillimi i pandemisë, janë regjistruar 160 mijë e 952 raste të infektimit.

Nga ky numër, 2 mijë e 980 kanë ndërruar jetë. Ndërkaq, janë shëruar 157 mijë e 548.

Komuna e Prishtinës vazhdon të jetë komuna me numrin më të lartë të rasteve aktive./GazetaSinjali/