Goditet nga një sulm ajror edhe depoja e naftës në Ukrainë

HomeLajme

Goditet nga një sulm ajror edhe depoja e naftës në Ukrainë

Një depo nafte në qytetin e Chernihivit, në veri të Ukrainës, është goditur mëngjesin e sotëm nga një sulm ajror rus. CNN raporton se lajmi u konfi

Rusia i jep Ukrainës ultimatum për bisedime deri në orën 15:00
Korriku 2021 muaji më i nxehtë i regjistruar në Tokë
Gënjeu se iu vodh telefoni, arrestohet gjilanasi

Një depo nafte në qytetin e Chernihivit, në veri të Ukrainës, është goditur mëngjesin e sotëm nga një sulm ajror rus.

CNN raporton se lajmi u konfirmua edhe nga Shërbimi Shtetëror i Emergjencave në Ukrainë.

Një foto nga Chernihivi, tregon tymin e dendur të zi nga ato që supozohet se janë rezervuarë nafte.

Punonjësit e Urgjencës dhe zjarrfikësit janë në vendin e ngjarjes.

/GazetaSinjali/