Po kontrabandonte gjedhe pa dokumentacion përkatës, dogana i konfiskon

HomeLajme

Po kontrabandonte gjedhe pa dokumentacion përkatës, dogana i konfiskon

Viti – Në fshatin Kabash, të Vitisë, raportohet se nga njësiti policor është ndaluar automjeti transportues që drejtohej nga i dyshuari mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit është vërejtur se i njëjti transportonte gjashtë gjedhe pa dokumentacion përkatës. Gjedhet janë konfiskuar dhe dërguar ne terminalin doganor njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Ambasada e Kosovës në Austri ka një njoftim për qytetarët pas ashpërsimit të masave kundër Covid
Pas kërkesës së SHBA-së, Qeveria e Kosovë shtyn zbatimin e vendimeve për reciprocitet deri me 1 shtator
“Paret e Albinit, mos i prek” – Qytetarët tallen me shtrenjtimin e rrymës

Viti – Në fshatin Kabash, të Vitisë, raportohet se nga njësiti policor është ndaluar automjeti transportues që drejtohej nga i dyshuari mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit është vërejtur se i njëjti transportonte gjashtë gjedhe pa dokumentacion përkatës.

Gjedhet janë konfiskuar dhe dërguar ne terminalin doganor njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/