54 raste aktive me coronavirus në Kosovë

HomeLajme

54 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me co

Haziri: Në kushte pandemie, kemi arritur rezultate inkurajuese në këtë gjashtëmujor
Gruaja e bën burrin për spital në Gjilan
Vajza e Jakup Krasniqit me urim emocional për ditëlindjen e babait të saj: Uroj te kesh shëndet të tejkalosh këtë të fundit padrejtësi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 54.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 93 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Deri më sot 823.310 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.896 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.214, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,139 persona.