585 raste me koronavirus sot në Kosovë

HomeShëndeti

585 raste me koronavirus sot në Kosovë

585 raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë, derisa nuk është raportuar për asnjë viktimë. Ministria e Shëndetësisë njofton edhe 57 të s

Vdes në Kosovë nga Covid-19 një e re e moshes 20 vjeçare
2 mijë e 912 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë
10 të vdekur dhe 173 raste të reja me covid19 në Kosovë

585 raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë, derisa nuk është raportuar për asnjë viktimë.

Ministria e Shëndetësisë njofton edhe 57 të shëruar në 24 orët e fundit.

Dje janë dhënë 3.830 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 3.339.

Njoftimi i plotë:

14 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.830 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.708.466 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 794.496 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 27.183 doza përforëcuese dhe 2.147 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 6.589 testime, 585 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 57 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.372.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 3.339.
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: