6 të vdekur dhe 9,146 të vaksinuar kundër COVID-19 brenda 24 orëve

HomeShëndeti

6 të vdekur dhe 9,146 të vaksinuar kundër COVID-19 brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë tregon se brenda 24 orëve janë shënuar 6 të vdekur. Sipas njoftimit, nga 2,319 testime, 48 qytetarë kanë rezultuar pozitiv

Konfirmohen dy raste të variantit Delta COVID-19 në Kosovë
Ministria e Shëndetësisë ndryshon sërish datën: Masat antiCOVID hyjnë në fuqi nesër
Mbi 1 mijë raste aktive me koronavirus dhe afër 650 mijë të vaksinuar me dy dozat

Ministria e Shëndetësisë tregon se brenda 24 orëve janë shënuar 6 të vdekur.

Sipas njoftimit, nga 2,319 testime, 48 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9,146 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,176,154 doza të vaksinës.

Deri më sot 441,622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Sot janë shëruar 903 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 147,347.

Në total numri i rasteve aktive është 8,903.