770 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

HomeShëndeti

770 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 770 raste të reja me COVID-19. Gjatë kësaj kohe nuk është regjistruar asnjë viktimë. Kës

19 të vdekur dhe 703 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Rastet e reja me COVID-19 sipas moshës, 20 vjeçarët më të prekurit
Protestojnë mjekët: Shtesat janë qesharake dhe ofenduese, kërkojmë zbatimin e ligjit

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 770 raste të reja me COVID-19.

Gjatë kësaj kohe nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Sot janë shëruar 119 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.651.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

16 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.064 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.716.223 doza të vaksinës.

Deri më sot 796.031 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 32.414 doza përforëcuese dhe 2.165 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 6.553 testime, 771 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 119 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.651.

Në total numri i rasteve aktive është 4.489

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!