88-vjeçari: E kam votu veten edhe dy kandidatë, pres me u ba mirë

HomeLokaleFun

88-vjeçari: E kam votu veten edhe dy kandidatë, pres me u ba mirë

Në Kosovë sot po mbahen zgjedhjet lokale dhe qytetarët janë duke shfrytëzuar të drejtën e tyre për të votuar, transmeton Gazeta Sinjali. E një i mo

Pamje qesharake: Burri frikësohet aq shumë nga vaksina, sa që ende pa u vaksinuar fillon të bërtet se i dhembë krahu
Skocezi tregon momentin e tmerrit kur telefoni celular i “shpërtheu” në dorë, duke shkaktuar zjarr në shtëpinë e tij
Test: Cila kafshë shihet në foto?

Në Kosovë sot po mbahen zgjedhjet lokale dhe qytetarët janë duke shfrytëzuar të drejtën e tyre për të votuar, transmeton Gazeta Sinjali.

E një i moshuar nga komuna e Prishtinës, ka bërë të ditur se sot ka votuar dy kandidatë, ku përveç dy kandidatëve  ka votuar edhe veten.

“Unë i kam votu tre kandidatë, veten edhe dy aty që janë kanë. Pres me u ba mirë”, tha 88-vjeçari.

Ai tha se nuk e di se çfarë i mungon kryeqytetit, por tha se ka dëshirë që kryeqyteti të përparojë.

“Që 73 vjet, kurrë ma i disponum ma i gzum se sot nuk kam qenë. Me u mundu me ec edhe me dalë me votu. Çka i mungon Prishtinës nuk muj me ditë se nuk dalë kurrë. Unë veç kam qef me dëgju edhe me pa mirë edhe çka duhet me rrregullu nuk e di, kam qejf me përparu Prishtina ky popull, me dalë para popujve tjerë me tregu veten si popull i mençëm dhe i kulturuar. Kalofshi mirë pa incidente, se këto votime janë krejt për popullin shqiptar”, ka thënë 88-vjeçari për T7.