Abazoviq: Do ishte logjike që me Beogradin t’i filloja vizitat në rajon

HomeLajme

Abazoviq: Do ishte logjike që me Beogradin t’i filloja vizitat në rajon

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka deklaruar se dëshiron të vendosë marrëdhënie më të mira me Serbinë dhe se do të ishte logjike që vizit

Rriten temperaturat maksimale – Kështu do të mbajë moti këtë javë
Pezullimi i tarifave të reja të rrymës nga Gjykata Themelore, ZRRE thotë se do ta apeloj vendimin
Dënohet me 8 muaj burgim gjermani që goditi për vdekje motoçiklistin në Kamenicë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka deklaruar se dëshiron të vendosë marrëdhënie më të mira me Serbinë dhe se do të ishte logjike që vizita e tij e parë në rajon të jetë Beogradi.

“Vizitën time të parë zyrtare e kam pasur në Bruksel, e cila është plotësisht e logjikshme. Tani pres që të intensifikojmë vizitat rajonale. Personalisht dëshiroj të bëj një vizitë zyrtare në Serbi sa më shpejt të jetë e mundur. E njëjta gjë vlen edhe për vendet e tjera të rajonit”, tha Abazoviq sipas Nova.rs.

Ai ka theksuar se shpreson që bashkëpunimi mes Malit të Zi dhe Serbisë të jetë shumë më i mirë se më parë dhe që “zyrtarët e të dy vendeve do të demonstrojnë marrëdhënie shumë më të mira me vizitat e tyre të kthimit”.