Abdixhik: E kam ftuar Qëndronin në LDK, por refuzoi për bindje ideologjike

HomeLajmePolitikë

Abdixhik: E kam ftuar Qëndronin në LDK, por refuzoi për bindje ideologjike

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se e ka ftuar kandidatin e PSD-së, Qëndron Kastratin që të garojë për

Konfirmohet vdekja e dy kosovarëve nga përmbytjet në Gjermani
Jusuf Thaçi alarmon: Qeveria duhet t’i marrë urgjentisht këto masa, Serbia po e shton aktivitetin
Sulmohet policja nga një qytetar, nuk pranonte t’i shqiptohej gjobë për mosrespektim të masave

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se e ka ftuar kandidatin e PSD-së, Qëndron Kastratin që të garojë për LDK-në për të parin e Kamenicës.

Mirëpo sipas Abdixhikut, ai ka refuzuar për shkak të dallimeve ideologjike që kanë.

“Unë e kam ftuar Qëndronin të garojë me LDK-në e kam ftuar të jetë pjesë e LDK-së, përgjigja ka qenë që kemi dallime ideologjike, ju jeni të djathtë, unë nuk kam bindje të djathta, mua më ka pëlqyer shumë si përgjigje, dhe e kam respektuar pikërisht për përgjigjen që e ka dhënë”, tha Abdixhiku në T7.

I pari i LDK-së foli edhe për vendimet që Kastrati kishe marrë në sistemin arsimor, duke thënë se ai ka qenë i guximshëm sa i përket reformës në arsim.