Aksion në tri qytete, bastisje në Ministrinë e Mjedisit

HomeLajme

Aksion në tri qytete, bastisje në Ministrinë e Mjedisit

Aksioni i 21 dhjetorit që lidhet me ndërtimet në Brezovicë po vazhdon sot në 3 qytete, Prishtinë, Ferizaj dhe Shtërpcë, shkruan Gazeta Sinjali. Gja

Kufiri me Kroacinë: Shqiptari dënohet afro 1 mijë euro për 15 kilogramë djath
Njoftimi i Gjykatës: Dardan Krivaqa e vrau mizorisht 18-vjeçaren, dyshonte se e tradhtoi me djalin e dajës së tij
Haziri: Për herë të parë Kosova nuk ka parti, lëvizje apo grup parlamentar që është anti-dialog

Aksioni i 21 dhjetorit që lidhet me ndërtimet në Brezovicë po vazhdon sot në 3 qytete, Prishtinë, Ferizaj dhe Shtërpcë, shkruan Gazeta Sinjali.

Gjatë këtij aksioni janë duke u bastisur rreth 10 lokacione, në mesin e tyre edhe disa zyra të ndryshme në Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës.

Lajmin për Sinjalin e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë në Ferizaj, Shukri Jashari.

“Po vazhdon aksioni i 21 dhjetorit, ku janë disa lokacione duke u bastisur. Aksioni është i shtrirë në 3 qytete”, tha Jashari.

/GazetaSinjali/