Aksion tek Ministria e Bujqësisë, ky është numri i të arrestuarve

HomeLajme

Aksion tek Ministria e Bujqësisë, ky është numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka përfunduar aksionin te Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë, ku ka arrestuar shtatë zyrtarë të kësaj agjencie. Arrestimi i

Rritja e çmimeve në Kosovë – buka, qumështi, vaji, transporti dhe rryma produktet që u shtrenjtuan më së shumti brenda një viti
Gjilan: Një person gjen 42 granata në rrugë, ndërhyjnë FSK-ja dhe KFOR-i
Grabitje e armatosur në Parallovë, dyshohet se u sulmua një automjet që transportonte para

Policia e Kosovës ka përfunduar aksionin te Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë, ku ka arrestuar shtatë zyrtarë të kësaj agjencie.

Arrestimi i tyre është bërë në kuadër të aksionit të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike me Prokurorinë, i cili po zhvillohet në disa qytete të Kosovës.

Aksioni është zhvilluar nën dyshimet për marrje ryshfeti në ndarje të subvencioneve.