ALARMANTE: Vazhdon rritja e rasteve me Covid-19 në Kosovë

HomeShëndeti

ALARMANTE: Vazhdon rritja e rasteve me Covid-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 2 viktima nga COVID-19, raporton Radio Star. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 1.562 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

14 të vdekur dhe 2,541 raste të reja pozitive me koronavirus në Kosovë
Dy të vdekur dhe 17 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
MSH-ja rekomandon rinisjen e bartjes së maskave për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 2 viktima nga COVID-19, raporton Radio Star.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 1.562 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.