Alban Hyseni jep dorëheqje nga posti i deputetit

HomeLokalePolitikë

Alban Hyseni jep dorëheqje nga posti i deputetit

Kryetari i zgjedhur i Gjilanit, Alban Hyseni ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetit. Kështu ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook. “So

Ragmi Mustafa u bëri thirrje të gjithë Luginasve që ta mbështesin Partinë Demokratike të Kosovës
Rinia konfirmuese e fitores së madhe të Lëvizjes VETËVENDOSJE
Merret vendimi, AAK-ja e mbështet Lutfi Hazirin në Gjilan

Kryetari i zgjedhur i Gjilanit, Alban Hyseni ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetit. Kështu ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook.

“Sot firmosa dokumentin e dorëheqjes nga pozita e deputetit. Ju faleminderit të gjithë kolegëve pa dallime partiake, për bashkëpunimin gjatë kësaj periudhe. Tani na presin detyra të reja dhe hapjen e një kapitulli të ri për Komunën e Gjilanit”, ka shkruar Hyseni në Facebook.

Gjatë kësaj jave ai do ta jap betimin në asamble si kryetar i ri i komunës së Gjilanit.