Albulena Haxhiu: Synojmë t’i fitojmë 12 komunat në balotazh

HomePolitikë

Albulena Haxhiu: Synojmë t’i fitojmë 12 komunat në balotazh

Vetëvendosje në rundin e parë të zgjedhjeve lokale më 17 tetor nuk fitoi asnjë komunë. E në rundin e dytë, nga Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu

Kur do ta pranoj detyrën dhe me kë do të qeverisë në Gjilan, flet Alban Hyseni
Flet Isa Mustafa: Referendum që rrëzoi referendumin e Albinit e Vjosës
Kurti paralajmëron reciprocitetin me Serbinë në pranverë

Vetëvendosje në rundin e parë të zgjedhjeve lokale më 17 tetor nuk fitoi asnjë komunë. E në rundin e dytë, nga Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se Vetëvendosje synon t’i fitojë 12 komunat në të cilat është në balotazh.

Haxhiu në emisionin DPT te Fidani tha se Vetëvendosje është angazhuar maksimalisht ta arrijë këtë synim.

Në pyetjen se në cilat komuna do të fitojë Vetëvendosje në rundin e dytë të zgjedhjeve, Haxhiu tha se do VV synon t’i fitojë në 12 komuna.

“Synojmë t’i fitojmë në 12 komuna në balotazh”, është shprehur Haxhiu.

“Anamorava e jashtëzakonshme”, u përgjigj shkurt Haxhiu.

“Prishtina dhe Prizreni do të fitohen. Ne do të punojmë dhe të angazhohemi maksimalisht për këtë”, shtoi Haxhiu.