Arrestohen edhe fëmijë të shkollave fillore në Rusi për protesta kundër luftës

HomeLajme

Arrestohen edhe fëmijë të shkollave fillore në Rusi për protesta kundër luftës

Gjatë të martës pati raportime të ndryshme në lidhje me arrestimet që janë bërë në protestat në Rusi, kundër luftës. Mirëpo, gjatë ditës së sotme B

Gjatë të martës pati raportime të ndryshme në lidhje me arrestimet që janë bërë në protestat në Rusi, kundër luftës.

Mirëpo, gjatë ditës së sotme BBC e ka konfirmuar se në këto protesta ka edhe fëmijë të shkollave fillore të arrestuar, transmeton Gazeta Sinjali.

Mirëpo, gazeta Novaya ka raportuar se fëmijët janë liruar, pasi që ishin dërguar në stacionin policor.

Në protesta u panë shumë njerëz duke mbajtur lule dhe pankarta në duart e tyre, për të kundërshtuar luftën që po bën Rusia në Ukrainë.

/GazetaSinjali/