Arrestohet gjilanasi për hyrje në sistemet kompjuterike, cenim i të drejtave të autorit

HomeLajme

Arrestohet gjilanasi për hyrje në sistemet kompjuterike, cenim i të drejtave të autorit

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari kosovar nën dyshimin se ka shfrytëzuar pajisje teknologjike dhe programe kompjuterike për të kopjuar përmbajtjen e

Zyrtare: Hiqet ora policore
Rrahman Jasharaj i SBASHK-ut: E kam vërejtur edhe në autobus që qytetarët më shohin si armik
Gjykata merr vendim për 19-vjeçarin nga Gjilani që tentoi ta vras një person duke e ther me thikë

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari kosovar nën dyshimin se ka shfrytëzuar pajisje teknologjike dhe programe kompjuterike për të kopjuar përmbajtjen e kanaleve televizive e më pas për t`i transmetuar përmes IPTV-së.

Në koordinim me prokurorin e shtetit dhe me urdhër të gjyqtarit janë kontrolluar tre lokacione, ku në cilësinë e provave materiale janë gjetur dhe sekuestruar tre kompjuter, dy telefona, dy kartela të abonentëve, tre kartela për marrjen e sinjaleve audio si dhe disa dokumente.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës.