Arrijnë në Prishtinë fermerët me 200 traktorë, me flamuj kombëtar protestojnë para Ministrisë

HomeLajme

Arrijnë në Prishtinë fermerët me 200 traktorë, me flamuj kombëtar protestojnë para Ministrisë

Kanë në Prishtinë fermerët të cilët po protestojnë me 200 traktorë. Ata kanë arritur tek Ministria e Shëndetësisë  si shenjë proteste për formën e

Gazetarja serbe e pyet Kurtin se kur do t’i vizitojë mjediset me serbë, kështu i përgjigjet ai
Alarmante: Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19 në Kosovë
Hyseni: Jam i lumtur që të rinjtë e Gjilanit, përmes moduleve të ndryshme, kanë zhvilluar shkathtësitë e duhura për tregun e punës

Kanë në Prishtinë fermerët të cilët po protestojnë me 200 traktorë.

Ata kanë arritur tek Ministria e Shëndetësisë  si shenjë proteste për formën e re të subvencioneve.

Por protesta e tyre nuk do të pritet nga ministri Faton Peci. Ai po qëndron në SHBA për vizitë zyrtare.

Në SHBA po qëndrojnë edhe presidentja Vjosa Osmani dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Fermerët më parë kishin njoftuar se kjo do të jetë një protestë paqësore.