Asfaltohet segmenti në dalje të Gjilanit, në drejtim të Bujanocit

HomeLajme

Asfaltohet segmenti në dalje të Gjilanit, në drejtim të Bujanocit

Gjilan – I njohur si segmenti rruga e Bujanocit, më në fund është asfaltuar me shtresën e parë, kurse shtresa e dytë dhe e tretë pritet të kryhen në p

Magbule Xhemaili, fituese e Çmimit Blerës të Galerisë “Peneli i Flakës 2022”
Dy kosovarë dëbohen për 15 vjet nga Zvicra, grabitën dyqane dhe pompa benzine
Situata e rënduar me COVID, Kurti u drejtohet qytetarëve me një video: Vaksinohuni

Gjilan – I njohur si segmenti rruga e Bujanocit, më në fund është asfaltuar me shtresën e parë, kurse shtresa e dytë dhe e tretë pritet të kryhen në pranverë.

Pas vonesave të shumta më në fund është asfaltuar shtresa e parë e rrugës, në segmentin në drejtim të Bujanocit.

Kjo rrugë ka shkaktuar shumë pengesa në komunikacion dhe ka penguar bizneset dhe të tjerët, që janë ndodhur afër rrugës, ku janë zhvilluar punimet.

Ndryshe rruga është asfaltuar vetëm deri tek “Swis Clinica” dhe është vetëm shtresa e parë, ndërsa shtresa e dytë dhe e tretë pritet të kryhen në pranverë./rajonipress/