Author: Info

1 2 3 8 10 / 74 POSTS
Lutfi Haziri: Kemi mbështetje të plotë nga Rruga e Prishtinës dhe e Ferizajit

Lutfi Haziri: Kemi mbështetje të plotë nga Rruga e Prishtinës dhe e Ferizajit

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar në mbrëmje shtabin zgjedhjet të LDK-së në Rrugën e Prishtinës. Në emër të tyre ka folur Imran Haziri, [...]
Haki Abazi: VV ka potencial t’i fitojë 12 komuna në balotazh

Haki Abazi: VV ka potencial t’i fitojë 12 komuna në balotazh

Lëvizja Vetëvendosje, sipas deputetit Haki Abazi, mund të fitojë në të 12 komunat ku është në balotazh. Ai thotë se në raundin e dytë, kandidatët e [...]
Mosftesa në samitin në SHBA, Daniel Serwer: Kosova e ka ende sfidë korrupsionin, të merret si mesazh

Mosftesa në samitin në SHBA, Daniel Serwer: Kosova e ka ende sfidë korrupsionin, të merret si mesazh

Kosova nuk ndodhet në listën e shteteve e 100 shteteve të ftuara nga Shtëpia e Bardhë, për Samitin e Demokracive që do të mbahet në dhjetor të këtij v [...]
Lutfi Haziri: Llashtica, Lladova e Nasala do të jenë në fokus kryesor të investimeve

Lutfi Haziri: Llashtica, Lladova e Nasala do të jenë në fokus kryesor të investimeve

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në takimin e organizuar nga banorët e Llashticës, Lladovës e Nasalës, i ka falënderuar ata për mbështetjen e madhe [...]
Si po e kalon kohën në burg ish-presidenti Thaçi? – tregon bashkëpunëtori i tij i afërt

Si po e kalon kohën në burg ish-presidenti Thaçi? – tregon bashkëpunëtori i tij i afërt

Njëri prej bashkëpunëtorëve më të afërt të ish-presidentit Hashim Thaçi, Ismail Syla, ka ndarë rrëfimin e tij ku tregon për kohën të cilën ish-shefi i [...]
Lista Serbe nuk ankohet në supreme për votat nga Serbia, Vetëvendosje po

Lista Serbe nuk ankohet në supreme për votat nga Serbia, Vetëvendosje po

Ndonëse gati të gjitha votat e ardhura me postë nga Serbia për zgjedhjet e 6 tetorit i takuan Listës Serbe, ky subjekt nuk është ankuar në Gjykatën Su [...]
Hoxhaj: Krerët e UÇK-së nuk janë thyer në luftë e nuk do të thyhen as në Hagë!

Hoxhaj: Krerët e UÇK-së nuk janë thyer në luftë e nuk do të thyhen as në Hagë!

Ish-kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike, Enver Hoxhaj, ka shkruar për krerët e UÇK-së, pasi siç thotë ai, sot një vit më parë u njoftua [...]
Hyseni viziton një familje në Pasjak, reagon Amire Hoxha: Kjo komunë udhëheqet nga një kryetar serb

Hyseni viziton një familje në Pasjak, reagon Amire Hoxha: Kjo komunë udhëheqet nga një kryetar serb

Amire Hoxha Drejtoresh për Shëndetësi dhe Mireqenje Sociale, i reagon kandidatit për kryetar të Gjilanit, Alban Hyseni, i cili para pak ditësh ishte n [...]
Femra që u dhunua në Gjilan është 13 vjeçare, Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin

Femra që u dhunua në Gjilan është 13 vjeçare, Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarit SH.H., i cili dyshohet se ka dhunuar një vajzë të m [...]
LDK dhe PDK prinë për nga numri i asambleistëve në Kosovë, LVV me AAK-në pas tyre

LDK dhe PDK prinë për nga numri i asambleistëve në Kosovë, LVV me AAK-në pas tyre

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke shpallur rezultatet përfundimtare për këshilltarë komunalë. Sipas po këtyre rezultateve, del se Lidhja De [...]
1 2 3 8 10 / 74 POSTS