Author: 06Press 06Press

1 2 3 639 10 / 6389 POSTS
Osmani: S’mund të ketë paqe e stabilitet pa drejtësi për krimet serbe në Kosovë

Osmani: S’mund të ketë paqe e stabilitet pa drejtësi për krimet serbe në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se nuk mund të ketë paqe dhe stabilitet me Serbinë pa drejtësi për krimet që ka bërë në Kosovë. K [...]
PSD-ja hedh tym para objektit të Qeverisë

PSD-ja hedh tym para objektit të Qeverisë

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka mbajtur fjalim para Qeverisë së Kosovës ku edhe në mënyrë simbolike janë vendosur flamuj të bardhë. Ndërkohë akti [...]
PDK në Gjilan në mbështetje të plotë të “Marshit për Drejtësi”

PDK në Gjilan në mbështetje të plotë të “Marshit për Drejtësi”

Dega e Partisë Demokratike në Gjilan ka mbajtur një takim në lidhje me organizimin e Marshit për Drejtësi shkruan 06 Press. PDK ka thënë se janë në [...]
Në mesnatë, akrepat lëvizin një orë para

Në mesnatë, akrepat lëvizin një orë para

Natën nga e shtuna në të diele, më saktë më 26 mars në orën dy pas mesnate, mbaron ora dimërore dhe fillon koha e verës dhe akrepat duhet lëvizur një [...]
Nënshkruhet marrëveshja për IPA 2022 me vlerë mbi 62 milionë euro

Nënshkruhet marrëveshja për IPA 2022 me vlerë mbi 62 milionë euro

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog të premten kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndër [...]
E bëri për spital një person dhe më pas shtiu me armë, ky është i dyshuari që u arrestua në një motel

E bëri për spital një person dhe më pas shtiu me armë, ky është i dyshuari që u arrestua në një motel

06 Press raportoi para pak ditëve se në Gjilan pas një mos marrëveshje pati të shtëna me armë zjarri ku njëvperskn ishte dërguar me urgjencë në Spital [...]
Xhamia s’ishte e kthyer kah Kibla, zhegrasit u falën gabimisht me dekada (VIDEO)

Xhamia s’ishte e kthyer kah Kibla, zhegrasit u falën gabimisht me dekada (VIDEO)

Banorët e Zhegrës së Gjilanit, për disa dekada kur u falën nuk u kthyen kah kibla, sic bëhet zakonisht. Kjo pasi xhamija ishte e kthyer p [...]
Phu, q…sha tradhtarin e nanës, Kujtim Shala ofendon kryeministrin Kurti (VIDEO)

Phu, q…sha tradhtarin e nanës, Kujtim Shala ofendon kryeministrin Kurti (VIDEO)

Një gjuhë aspak parlamentare ka përdorur deputeti i LDK-së, Kujtim Shala. Ai ka përdorur fjalë banale ndaj kryeministrit, Albin Kurti. “Phu, q…sha [...]
Komiteti i LIBE voton pro heqjes së vizave për Kosovën

Komiteti i LIBE voton pro heqjes së vizave për Kosovën

Komisioni për Liritë Civile, Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme (LIBE) ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro saj votuan 47 eurode [...]
Rruga e ankthit dhe torturës, punimet shkaktojnë kaos në trafik

Rruga e ankthit dhe torturës, punimet shkaktojnë kaos në trafik

Gjilan – Rruga që po punohet nga Livoqi i Poshtëm në drejtim të Kllokotit është shndërruar në ankth dhe torturë të përditshme për të gjithë ata që e f [...]
1 2 3 639 10 / 6389 POSTS