Author: 06Press 06Press

1 2 3 4 509 20 / 5081 POSTS
Adriana Matoshi publikon fotografi me kryeministrin Kurti: Përgjithmonë

Adriana Matoshi publikon fotografi me kryeministrin Kurti: Përgjithmonë

Adriana Matoshi ka zënë karrigen në Kuvendin e Kosovës vitin që lamë pas. Ajo u zgjodh deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 1 [...]
Reagim nga Sindikata e SBASHK-ut në Gjilan: Asnjë shkollë nuk e ka ndërprerë grevën

Reagim nga Sindikata e SBASHK-ut në Gjilan: Asnjë shkollë nuk e ka ndërprerë grevën

Sindikata e Arsimit në Gjilan ka reaguar ndaj dezinformatave të cilat janë publikuar sot se ka filluar mësimin shkolla Ekonomike "Marin Barleti" rapor [...]
Kurti e ka ‘harruar’ reciprocitetin: Rritet sërish importi i mallrave nga Serbia

Kurti e ka ‘harruar’ reciprocitetin: Rritet sërish importi i mallrave nga Serbia

Importimi i produkteve të Serbisë në Kosovë po vazhdon të rritet për çdo muaj. 88 milionë euro sa ishte muajin e kaluar, importimi i mallrave nga vend [...]
26 vjeçari dënohet me 500 euro gjobë dhe i merret leja, voziti 152 km/h në zonën me vetëm 40

26 vjeçari dënohet me 500 euro gjobë dhe i merret leja, voziti 152 km/h në zonën me vetëm 40

Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, sot në ora 00:32 të mëngjesit ka ndaluar shoferin me automjetin e udhëtarëve, i cili në rrugën “B [...]
Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi

Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar një raport sa i përket lëvizjeve të çmimeve të artikujve bazë në pesë ditët e fundit. Të dhënat e n [...]
Kryetari Hyseni u bënë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, që t’i përgjigjen masivisht regjistrimit civil i cili fillon më 1 tetor

Kryetari Hyseni u bënë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, që t’i përgjigjen masivisht regjistrimit civil i cili fillon më 1 tetor

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni së bashku me kryesuesin e Kuvendit Komunal, Arianit Sadiku dhe bashkëpunëtorë, kanë pritur në takim vëlla [...]
“Franca është zbutur, tash nuk është kundër liberalizimit për Kosovën”

“Franca është zbutur, tash nuk është kundër liberalizimit për Kosovën”

Vetëm disa muaj nga përmendja e idesë për krijimin e një bashkësie politike evropiane është thirrur takimi i liderëve të vendeve që supozohet se do të [...]
Hakerat sulmojnë kompjuterin e kryetarit të Kamenicës, Policia nis hetimet

Hakerat sulmojnë kompjuterin e kryetarit të Kamenicës, Policia nis hetimet

Kompjuteri i punës së kryetarit të Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj, së fundi ka qenë cak i hakerëve. Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije [...]
I quajti sindikalistë të PAN-it, Jasharaj i përgjigjet Kurtit: Sa i përsërit deklaratat e bëra bajat, ofro zgjidhje për të dalë nga greva

I quajti sindikalistë të PAN-it, Jasharaj i përgjigjet Kurtit: Sa i përsërit deklaratat e bëra bajat, ofro zgjidhje për të dalë nga greva

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Republikës së Kosovës [...]
Buzhala tallet me VV-në: Më shumë demokraci po duket në referendumet e Rusisë në Luhansk

Buzhala tallet me VV-në: Më shumë demokraci po duket në referendumet e Rusisë në Luhansk

Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur sot zgjedhjet e brendshme partiake për të zgjedhur kryetarin e ri të saj. Për këtë pozitë garon vetëm një pers [...]
1 2 3 4 509 20 / 5081 POSTS