Author: 06Press 06Press

1 2 3 4 5 555 30 / 5550 POSTS
Komuna e Gjilanit merr vendim për zgjatjen e orarit të punës në Bibliotekën e qytetit për nevoja të studentëve në përgatitjen e provimeve

Komuna e Gjilanit merr vendim për zgjatjen e orarit të punës në Bibliotekën e qytetit për nevoja të studentëve në përgatitjen e provimeve

Komuna e Gjilanit ka marrë vendim që të zgjatet orari i punës në Biblotekën e Qytetit për nevojat e studentëve në përgaditje të provimeve. Ky vendi [...]
Në Gjilan vetura godet këmbësoren

Në Gjilan vetura godet këmbësoren

Policia ka njoftuar se dje në Gjilan një veturë ka goditur këmbësoren duke i shkaktuar lëndime. Njoftimi i plotë i policisë: Rr. Zija Shemsiu, G [...]
Dy veta sulmohen me thikë në Gjilan i dyshuari në arrati

Dy veta sulmohen me thikë në Gjilan i dyshuari në arrati

Gjilan – Dy viktimat meshkuj kosovar kanë pranuar tretman mjekësor pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje janë sulmuar fizikisht me thikë nga i dys [...]
Caktohet muaji kur do të hapet sistemi për viza pune në Itali, mund të aplikojnë edhe qytetarët nga Kosova

Caktohet muaji kur do të hapet sistemi për viza pune në Itali, mund të aplikojnë edhe qytetarët nga Kosova

Qeveria italiane ka përcaktuar kuotat e punëtorëve të huaj që mund të hyjnë në Itali për të punuar. Dekreti përcakton një numër maksimal hyrjesh të ba [...]
Të rinjtë po e braktisin Gjilanin, asnjë Qeveri nuk është përkujdesur për kërkesat e tyre

Të rinjtë po e braktisin Gjilanin, asnjë Qeveri nuk është përkujdesur për kërkesat e tyre

Gjilan – Asnjëra nga qeveritë nuk është treguar e kujdesshme për shtresën më të rëndësishme të kombit – rininë, por kjo e Kurtit i ka tejkaluar të gji [...]
Jep dorëheqje drejtoresha e Arsimit në Viti

Jep dorëheqje drejtoresha e Arsimit në Viti

Ka dhënë dorëheqje Drejtoresha e Arsimit në Viti, Fatbardha Emini. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social, Facebook. Ajo u sh [...]
“Edhe ne jemi në krizë”, kërkohen shtesa prej 50 eurosh edhe për sektorin privat

“Edhe ne jemi në krizë”, kërkohen shtesa prej 50 eurosh edhe për sektorin privat

Qeveria mori vendim që për punëtorët e sektorit publik të ketë edhe për këtë muaj (janar) shtesë në vlerë prej 50 eurosh, por sërish heshtje për punët [...]
Komunat kërkojnë nga Ministria e Financave që të mos ketë rritje të tatimit në pronë

Komunat kërkojnë nga Ministria e Financave që të mos ketë rritje të tatimit në pronë

Bordi i Asociacionit të Komunave të Kosovës ka kërkuar nga Ministria e Financave, Transfereve dhe Punës që vendimi për ri-vlerësimin e pronave të pezu [...]
Policia në Gjilan shqiptoi mbi 1 mijë e 104 gjoba për mosrespektim të rregullave në trafik

Policia në Gjilan shqiptoi mbi 1 mijë e 104 gjoba për mosrespektim të rregullave në trafik

Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan, Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor dhe Stacionet Policore të Drejtorisë Rajonale të Policisë Gjilan gjatë p [...]
Vajza në Gjilan në hall nga ish i dashuri i saj, që nga ndarja e shqetëson vazhdimisht

Vajza në Gjilan në hall nga ish i dashuri i saj, që nga ndarja e shqetëson vazhdimisht

Shpeshherë të rinjtë e kanë të vështirë të pranojnë ndarjen nga partnerët e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e [...]
1 2 3 4 5 555 30 / 5550 POSTS