Author: 06Press 06Press

1 507 508 509 510 511 531 5090 / 5302 POSTS
Kurti merr kritika për bisedimet nga opozita, Haziri: Dialogu i vërtetë fillon pas 17 tetorit

Kurti merr kritika për bisedimet nga opozita, Haziri: Dialogu i vërtetë fillon pas 17 tetorit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovë, Lufti Haziri, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është dashur t’ia jap presidentit të Serbisë, A [...]
Prokuroria e Gjilanit ngritë aktakuzë kundër qytetarit që fotografoi dhe incizoi në mënyrë të paautorizuar

Prokuroria e Gjilanit ngritë aktakuzë kundër qytetarit që fotografoi dhe incizoi në mënyrë të paautorizuar

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur dy (2) aktakuza kundër dy (2) personave, për këto vepra penale: Një (1) aktakuzë kundër një (1) pe [...]
Kosovari në Gjermani vrau gruan nga xhelozia, më vonë e kuptoi se numri që e kishte telefonuar ishte i vëllait të saj

Kosovari në Gjermani vrau gruan nga xhelozia, më vonë e kuptoi se numri që e kishte telefonuar ishte i vëllait të saj

Në gjykatën e Landit në Regensburg është duke vazhduar gjykimi i 56-vjeçarit nga Kosova me inicialet H.S., i dyshuar për vrasjen me thikë të gruas së [...]
Rrahje në diskoteken ‘STOP’ në Gjilan

Rrahje në diskoteken ‘STOP’ në Gjilan

Para pak minutave ka ndodhur një rrahje në parkingun e disco club 'STOP' në Gjilan raporton 06 Press. Rrahja ka ndodhur ndërmjet disa personave për [...]
Lansohet dizajni i ri në portalin 06 Press

Lansohet dizajni i ri në portalin 06 Press

Njëri nga portalet më të klikuara në rajonin e Anamoravës por edhe më gjerë 06 Press ka publikuar dizajnin e ri të webit. Me rritjen e shpejtë të p [...]
Konfirmohet vdekja e dy kosovarëve nga përmbytjet në Gjermani

Konfirmohet vdekja e dy kosovarëve nga përmbytjet në Gjermani

Një shtetas i Kosovës dhe një tjetër që mban nënshtetësi gjermane, por që njëërin prind e ka nga Kosova, kanë vdekur nga përmbytjet në Gjermani. Kë [...]
Roma arrin marrëveshje me Granit Xhakan

Roma arrin marrëveshje me Granit Xhakan

Roma thuhet se po përgatit një ofertë të re për mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka, por një marrëveshje duket më afër tani që Topçinjtë kanë transf [...]
Konjufca: Porosia e kësaj feste është solidariteti, mbështetja dhe sakrifica e përgjithshme

Konjufca: Porosia e kësaj feste është solidariteti, mbështetja dhe sakrifica e përgjithshme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës me rastin e festës së Kurban Bajramit, duke thënë se BIK ka b [...]
Është shitur një numër i konsiderueshëm i biletave, “Intelektualët” vendosen në lindje

Është shitur një numër i konsiderueshëm i biletave, “Intelektualët” vendosen në lindje

Një numër i konsiderueshëm të biletave janë shitur deri më tani, Intelektualët 1998  bëjnë thirrje që të nxitoni për të u paisur me një biletë sa më p [...]
Gjilani prezantoi fanelat për kampionatin e ri

Gjilani prezantoi fanelat për kampionatin e ri

Skuadra e Gjilanit ka prezentuar fanellat e reja për stinorin 2021/22. Përmes një videoje, janë publikuar fanellat si vendas, si mysafir, fanella a [...]
1 507 508 509 510 511 531 5090 / 5302 POSTS