Author: 06Press 06Press

1 522 523 524 525 526 531 5240 / 5303 POSTS
Fillojnë patrullimet e përbashkëta mes Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shtetit

Fillojnë patrullimet e përbashkëta mes Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shtetit

Autoritetet policore të Kosovës njoftojnë se pas nënshkrimit të memorandumit të bashkëpunimit mes dy drejtorëve të dy policive (Policisë së Kosovës dh [...]
27-vjeçarja vdes në QKUK, dyshohet se konsumoi deterxhent për pastrimin e banjos

27-vjeçarja vdes në QKUK, dyshohet se konsumoi deterxhent për pastrimin e banjos

Një vajzë 27-vjeçare ka vdekur dje pasi dyshohet se ka pirë deterxhent higjienik për pastrimin e banjos. Viktima fillimisht ka marrë ndihmë mjekësore [...]
S’ka më kontrolle të dyfishta në kufirin Kosovë-Shqipëri

S’ka më kontrolle të dyfishta në kufirin Kosovë-Shqipëri

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj përmes një postimi në “Twitter”, ka njoftuar një ndryshim të rëndësishëm në kufirin me Kosovën. “Ndryshime të [...]
Vëllai sulmon me sëpatë vëllain e tij në Gjilan

Vëllai sulmon me sëpatë vëllain e tij në Gjilan

Dje në Gjilan rreth orës 20:20 Policia e Kosovës ka arrestuar një preson i cili dyshohet për veprën penale “Dhunë në familje”. Policia ka njoftuar [...]
Lul Raka flet për variantin Delta, tregon se kush infektohet më lehtë dhe a na mbrojnë vaksinat antiCOVID-19

Lul Raka flet për variantin Delta, tregon se kush infektohet më lehtë dhe a na mbrojnë vaksinat antiCOVID-19

Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka njoftuar se në Kosovë janë konfirmuar dy raste me variantin Delta i COVID-19, nga 22 mostra të dyshimta që ishin dër [...]
Inspektorati i MINT kryen verifikimin e peshoreve në Gjilan, shqipton gjoba për parregullsi

Inspektorati i MINT kryen verifikimin e peshoreve në Gjilan, shqipton gjoba për parregullsi

Inspektorati i Tregut i Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), bashkë me Agjencinë e Metrologjisë, këtyre ditëve kanë kryer insp [...]
Inspektorati ia mësyen Gjilanit: Po maten peshoret dhe bukët nëpër furra

Inspektorati ia mësyen Gjilanit: Po maten peshoret dhe bukët nëpër furra

Inspektorati i Tregut i Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), bashkë me Agjencinë e Metrologjisë, këtyre ditëve kanë kryer insp [...]
Arbëreshë Kryeziu Hyseni:Universiteti i Gjilanit të trajtohet me seriozitet sepse fundja ata që po pësojnë dhe pa fajin e tyre, janë studentët

Arbëreshë Kryeziu Hyseni:Universiteti i Gjilanit të trajtohet me seriozitet sepse fundja ata që po pësojnë dhe pa fajin e tyre, janë studentët

Pata rastin që të lexojë raportin e fundit te ORCA-s me titull “Integriteti Akademik, publikimi shkencor dhe justifikimi i titujve akademik ne Univers [...]
Kurti për raportin e SHBA-së: Liqeni i Ujmanit është i Kosovës, nga Kosova

Kurti për raportin e SHBA-së: Liqeni i Ujmanit është i Kosovës, nga Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti është shprehur se në Kosovë ka ndodhur ndryshim gjigant në 100 ditët e qeverisjes. Ai është pyetur në konferencë [...]
ORCA: Universiteti i Gjilanit ndër më të dobëtat në Kosovë, 65% e profesorëve nuk i justifikojnë titujt

ORCA: Universiteti i Gjilanit ndër më të dobëtat në Kosovë, 65% e profesorëve nuk i justifikojnë titujt

GJILANI NDËR UNIVERSITETET MË TË DOBËTA PUBLIKE NË VEND ORCA Universiteti i Gjilanit është ndër universitetet publike me performancën më të dobë [...]
1 522 523 524 525 526 531 5240 / 5303 POSTS