Author: 06Press 06Press

1 550 551 552 553 554 555 5520 / 5548 POSTS
Vdes në QKUK pesë vjeçarja nga Kaçaniku, pak ditë pasi u godit me veturë nga një zyrtar policor

Vdes në QKUK pesë vjeçarja nga Kaçaniku, pak ditë pasi u godit me veturë nga një zyrtar policor

Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt, ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë në QKUK, pesë vjeçarja e cila ishte aksidentuar ditë më parë në fshatin [...]
Kuvendi nderon me një minutë heshtje ish drejtorin e Spitalit Nisret Hajrullahun

Kuvendi nderon me një minutë heshtje ish drejtorin e Spitalit Nisret Hajrullahun

Në seancën e sotme të Kuvendit Komunal të Gjilanit, me kërkesë të Bujar Nevzatit, anëtarit të këtij Kuvendi, është nderuar me një minutë heshtje, ish [...]
Vazhdojnë temperaturat e larta, pak freski mund të vijë nga e mërkura

Vazhdojnë temperaturat e larta, pak freski mund të vijë nga e mërkura

Në Kosovë vazhdojnë temperaturat e larta. Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për sot dhe ditët e ardhshme. Sipas këtij parashikimi [...]
Vjedhje e rëndë në këtë lagje të Gjilanit

Vjedhje e rëndë në këtë lagje të Gjilanit

Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se gjatë natës nga persona ende të paidentifikuar janë thyer dhe demoluar tri lokale te kompanisë. Ngjarja ka [...]
Mbi 160 mijë qytetarë të vaksinuar kundër COVID-19

Mbi 160 mijë qytetarë të vaksinuar kundër COVID-19

Procesi i vaksinimit të qytetarëve me vaksinën antiCOVID-19 është duke vazhduar në Kosovë. Si rezultat i kësaj, tash e më shumë se një muaj num [...]
Memli Krasniqi zyrtarisht kandidat për kryetar të ri të PDK-së: Do ta hapim një kapitull të ri për qytetarët pa dallim

Memli Krasniqi zyrtarisht kandidat për kryetar të ri të PDK-së: Do ta hapim një kapitull të ri për qytetarët pa dallim

Memli Krasniqi ka zyrtarizuar sot kandidaturën për kryetar të ri të Partisë Demokratike të Kosovës. Në deklaratën e shpalljes së kandidat [...]
Albin Kurtit i dorëzohet flamuri amerikan

Albin Kurtit i dorëzohet flamuri amerikan

Kryeministri Albin Kurti ka pranuar sot flamurin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ngritur më 8 nëntor, në nderim të tij, në Njësitin mbështetës [...]
Zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë reagon pasi e shkarkoi ministrja Haxhiu: Është hakmarrje puro-politike

Zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë reagon pasi e shkarkoi ministrja Haxhiu: Është hakmarrje puro-politike

Naim Ramizi, zyrtar në Divizionin për Mbrojtje Juridike në Ministrinë e Drejtësisë, thotë se është larguar nga puna gjatë ditës së sotme, pak para për [...]
Policia jep detaje për organizimin e serbëve në Gazimestan: U gjetën edhe thika

Policia jep detaje për organizimin e serbëve në Gazimestan: U gjetën edhe thika

Serbët janë mbledhur sot në afërsi të Obiliqit për të marr pjesë në kremten e Vidovdanit që ndërlidhet me përvjetorin e 630-të të Betejës së Kosovës, [...]
Albin Kurti i ka në bankë vetëm 529 euro e 26 cent

Albin Kurti i ka në bankë vetëm 529 euro e 26 cent

Në mesin e shumë zyrtarëve të lartë publikë pasurinë e tij e ka deklaruar edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Në formularët e Agjencisë Kundë [...]
1 550 551 552 553 554 555 5520 / 5548 POSTS