Bie numri i rasteve aktive me COVID-19

HomeShëndeti

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19

Situata me coronavirus ka shënuar një përmirësim të lehtë, duke marrë parasysh rënien e rasteve aktive dhe numrit të rasteve të reja gjatë ditëve të f

Vazhdon të rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, mbi 7 mijë raste aktive
Ministri Vitia, takohet me zyrtarët e Asociacionit të Komunave të Kosovës në ora 13:00
Krasniqi: Infektimi me COVID-19 nuk është i mundur gjatë vaksinimit

Situata me coronavirus ka shënuar një përmirësim të lehtë, duke marrë parasysh rënien e rasteve aktive dhe numrit të rasteve të reja gjatë ditëve të fundit.

Aktualisht janë 9 mijë e 464 raste aktive me COVID-19, apo 462 më pak se të hënën.

Të dhënat e fundit treguan për 513 raste te reja, ndërkohë që nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga koronavirusi.

Janë shëruar 975 qytetarë. /KP/