Bie numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë

HomeShëndeti

Bie numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në raportin e fundit njoftoi se dy persona kanë ndërruar jetë, si pasojë e infektimit me COVID-19. Sipas MSH-së, gjatë 24

Rritja e rasteve: Krasniqi tregon nëse ka kapacitete të mjaftueshme QKUK-ja për pacientë me Covid-19
26 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë
Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19 në Kosovë – IKSHPK publikon raportin 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë në raportin e fundit njoftoi se dy persona kanë ndërruar jetë, si pasojë e infektimit me COVID-19.

Sipas MSH-së, gjatë 24 orëve janë testuar 4 mijë e 363 mostra, prej të cilëve kanë rezultuar 66 qytetarë të infektuar me koronavirus.

Kurse, numri i rasteve aktive është 3 mijë e 185 dhe janë shëruar 221 qytetarë të infektuar nga COVID-19.