Category: Kulturë

1 2 3 10 / 21 POSTS
Historia e rëndë, por frymëzuese e yllit të ceremonisë së ‘Katar 2022’ – lindi me gjysmë trupi, është ngjitur në majat e larta dhe studion politikë

Historia e rëndë, por frymëzuese e yllit të ceremonisë së ‘Katar 2022’ – lindi me gjysmë trupi, është ngjitur në majat e larta dhe studion politikë

Ghanim Al Muftah është ambasadori i Kampionatit Botëror, ‘Katar 2022’, që performoi me Morgan Freemanin në ceremoninë hapëse të turneut. Ky njeri k [...]
Vdes muzicienti i ri nga Gjilani, Lind Rexhepi

Vdes muzicienti i ri nga Gjilani, Lind Rexhepi

Lind Rexhepi nga qyteti i Gjilanit ka humbur jetën raporton 06 Press. I njëjti raportohet të ketë vdekur mbrëmë, ndërsa nuk janë dhënë deta [...]
Historike për Teatrin e Gjilanit: Shfaqja “a.y.l.a.n” fiton çmimin kryesor në Poloni

Historike për Teatrin e Gjilanit: Shfaqja “a.y.l.a.n” fiton çmimin kryesor në Poloni

Aktori Avni Shkodra ka njoftuar se shfaqja “a.y.l.a.n” ka fituar çmimin kryesor të jurisë, në festivalin internacional të teatrove në Zsczecin të Poli [...]
Komuna e Kamenicës ndan mijëra euro subvencione për përkrahësit e VV-së

Komuna e Kamenicës ndan mijëra euro subvencione për përkrahësit e VV-së

Komuna e Kamenicës, e udhëhequr nga Kadri Rahimaj i Lëvizjes Vetëvendosje, ka publikuar listën e organizatave jo qeveritare (OJQ) që kanë përfituar su [...]
I dhanë subvencione antarëve të familjes, Alban Hyseni shkarkon komisionin vlerësues për Thirrje Publike për OJQ

I dhanë subvencione antarëve të familjes, Alban Hyseni shkarkon komisionin vlerësues për Thirrje Publike për OJQ

Kryetari i Komunes së Gjilanit Alban Hyseni, ka shkarkuar komisionin vlerësues për Thirrje Publike për OJQ dhe rihap thirrjen nga fillimi raporton 06 [...]
Djali e kunati i zyrtares së VV-së, Enkelejda Arifi, ‘shpërblehen’ nga komuna e Gjilanit me 7552 € në total

Djali e kunati i zyrtares së VV-së, Enkelejda Arifi, ‘shpërblehen’ nga komuna e Gjilanit me 7552 € në total

"Një mallkim ta preu udhën", thotë Enkelejda Arifi në këngën "Nën një flamur të pandarë", që në festat kombëtare në jug e veri të kufirit shqiptaro-sh [...]
Bashkëshortja e heroit Agim Ramadani, Shukrija: Sot m’u kujtua kur ai më dhuroi zinxhir me perla për 8 Mars në Lugano

Bashkëshortja e heroit Agim Ramadani, Shukrija: Sot m’u kujtua kur ai më dhuroi zinxhir me perla për 8 Mars në Lugano

Shukrije Ramadani, bashkëshortja e Heroit të Kosovës, Agim Ramadani, thotë se 8 Marsi është një festë e vështirë dhe e dhimbshme për të gjitha nënat d [...]
Aktori Spahiu: Duam paret tona, tërheqja e 20-30% e Trustit mbetet zgjidhja e vetme

Aktori Spahiu: Duam paret tona, tërheqja e 20-30% e Trustit mbetet zgjidhja e vetme

Aktori i njohur kosovar, Fatmir Spahiu, po vazhdon të shkruaj për tërheqjen e një pjese të Trustit, në kohën kur çmimet kanë pësuar rritje në vend. [...]
Me koncertin e madh ‘Fest Flaka’ përmbyllet manifestimi Flaka e Janarit 2022

Me koncertin e madh ‘Fest Flaka’ përmbyllet manifestimi Flaka e Janarit 2022

Sonte në Gjilan është përmbyllur edicioni i 31-të me radhë i manifestimit mbarëkombëtar ‘Flaka e Janarit 2022’, i cili në mënyrën më sublime nderoi sa [...]
Kryetari Hyseni bënë hapjen zyrtare të festivalit të dramës shqipe “Talia e Flakes 2022”

Kryetari Hyseni bënë hapjen zyrtare të festivalit të dramës shqipe “Talia e Flakes 2022”

Në sallën e teatrit të qytetit të Gjilanit, sonte është hapur festivali i dramës “Talia e Flakës”, i cili mbahet në kuadër të Manifestimit Mbarëkombët [...]
1 2 3 10 / 21 POSTS