Category: Lokale

1 2 3 45 10 / 441 POSTS
Aksident i rëndë në Livoç, njëri person në gjendje të rëndë dërgohet në QKUK

Aksident i rëndë në Livoç, njëri person në gjendje të rëndë dërgohet në QKUK

Një aksidenf i rëndë trafiku ka ndodhur dje në fshatin Livoç të Epërm raporton 06 Press. Deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur pas përplasjes së [...]
Futet të grabitë një market në Gjilan me armë, autori kapet nga punëtorët

Futet të grabitë një market në Gjilan me armë, autori kapet nga punëtorët

Një person ka tentuar që të grabitë para nga një market në Gjilan, por i njëjti është kapur nga punëtorët. Policia ka treguar se tre viktimat, punëto [...]
Katër të rinjë nga Kamenica rrahen në Veri, njërit ia thyejnë hundën tjetri lëndohet në kokë

Katër të rinjë nga Kamenica rrahen në Veri, njërit ia thyejnë hundën tjetri lëndohet në kokë

Katër shqiptarë nga Komuna e Kamenicës janë rrahur nga persona të panjohur gjatë ditës së hëne në sheshin “Car Llazar” në Mitrovicën Veriore, raporton [...]
Djali rrah nënën dhe motrën në Gjilan

Djali rrah nënën dhe motrën në Gjilan

Dhuna në familje vazhdon të mbetet një nga damkat më të mëdha të shoqërisë kosovare. Çdo ditë në Polici raportohen raste ku gratë dhunohen në forma të [...]
22 vjet nga konfrontimet e para të UÇPMB-së

22 vjet nga konfrontimet e para të UÇPMB-së

Gjatë vitit 2000 dhe gjysmës së parë të vitit 2001 territoret e komunës së Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës kanë qenë fushë e konfrontimeve të armat [...]
Aksident trafiku në Gjilan: Vetura godet fëmijën 13-vjeçar

Aksident trafiku në Gjilan: Vetura godet fëmijën 13-vjeçar

Numri i madh i aksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të shumtën e ra [...]
Pensionohet infermierja nga Gjilani, Lutfije Ilijazi, e njohur si ‘motra Llutkë’

Pensionohet infermierja nga Gjilani, Lutfije Ilijazi, e njohur si ‘motra Llutkë’

Pas më shumë se 40 vjetësh shërbimi si infermiere në Gjilan, është pensionuar sot infermierja Lutfije Ilijazi e njohur si ‘motra Llutkë’. Gjatë kët [...]
Nëse shihni këta dy persona lajmëroni menjëherë Policinë e Kosovës

Nëse shihni këta dy persona lajmëroni menjëherë Policinë e Kosovës

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë nga qytetarët për gjetjen e dy personave raporton 06 Press.. Personat e kërkuar kanë kryer vepren penale "Masht [...]
E rëndë: Një 60-vjeçar dyshohet për vetëvrasje në Gjilan

E rëndë: Një 60-vjeçar dyshohet për vetëvrasje në Gjilan

Një 60-vjeçar dyshohet se ka bërë vetëvrasje sot në mëngjes në qytetin e Gjilanit. Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga Policia. Drejtoria Rajonale e P [...]
Dosja për dhunimin e 15-vjeçares në Kllokot: Taksisti, baba i dy fëmijëve ia gjeti një punë dhe më pas e çoi në motel

Dosja për dhunimin e 15-vjeçares në Kllokot: Taksisti, baba i dy fëmijëve ia gjeti një punë dhe më pas e çoi në motel

Para disa ditësh u raportua për një rast të dhunimit që dyshohet se ka ndodhur në Kllokot, ku viktimë është një e mitur, e cila dyshohet se është keqt [...]
1 2 3 45 10 / 441 POSTS