Category: Lokale

1 2 3 4 5 42 30 / 415 POSTS
Rrahen me mjete të forta e bëhen për spital në Gjilan, prangosen dy të dyshuar

Rrahen me mjete të forta e bëhen për spital në Gjilan, prangosen dy të dyshuar

Dje në Gjilan pas një mosmarrëveshje janë rrahur me mjete të forta ku viktimat kanë pranuar tretman mjeksor raporton 06 Press. Në raportin e Polici [...]
LAJMI I FUNDIT: Plagoset Vali Corelone

LAJMI I FUNDIT: Plagoset Vali Corelone

Në orët e para të mëngjesit të së Enjtes është plagosur Vali Corelone raporton 06 Press. Burime ekskluzive nga Spitali Rajonal i Gjilanit kanë treg [...]
Vdes një person në Gjilan, e zuri lisi

Vdes një person në Gjilan, e zuri lisi

Një person ka vdekur në fshatin Burincë të Gjilanit, pasi e ka zënë një lis. Rasti është konfirmuar për Paparacin nga zëdhënësi për rajonin e Gjila [...]
Gjilan: Policia e Kosovës arreston katër të dyshuar për kultivim dhe trafikim me narkotik

Gjilan: Policia e Kosovës arreston katër të dyshuar për kultivim dhe trafikim me narkotik

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik-Gjilan, ka bërë të ditur se në dy raste të ndara ka arrestuar katër persona të dyshuar për kultivim dhe [...]
Ministrja Haxhiu u prit në takim nga Kryetari i Komunës së Gjilanit, z. Alban Hyseni

Ministrja Haxhiu u prit në takim nga Kryetari i Komunës së Gjilanit, z. Alban Hyseni

Në takimin e parë zyrtar të ministres Haxhiu me Kryetarin Hyseni, u diskutua për çështjet kryesore të cilat janë shqetësim i qytetarëve të Komunës së [...]
Lajm i trishtë: Ndahet nga jeta në moshë të re i riu nga Gjilani, Senad Halimi

Lajm i trishtë: Ndahet nga jeta në moshë të re i riu nga Gjilani, Senad Halimi

Është ndarë nga jeta në moshë të re Senad Halimi  nga fshati Malishevë e Gjilanit shkruan 06 Press. Bëhet e ditur se Senad Halimi ka ndërruar jetë [...]
“S’po pastron dhe s’po kujdesesh për fëmijët”/ Burri rrah brutalisht gruan në Përlepnicë

“S’po pastron dhe s’po kujdesesh për fëmijët”/ Burri rrah brutalisht gruan në Përlepnicë

Çdo ditë në Policinë e Kosovës raportohen raste të dhunës në familje, ku kryesisht viktima janë gratë që pësojnë nga bashkëshortët e tyre. Një rast i [...]
Pas protestave sot fillon asfaltimi i rruges Gjilan – Kamenicë

Pas protestave sot fillon asfaltimi i rruges Gjilan – Kamenicë

Para disa ditëve u organizua një protestë kundër neglizhencës së punimeve në rrugen Gjilan - Kamenicë ku bizneset që operojnë në këtë rrugë i dhanë ul [...]
Mbahet protesta nga bizneset që operojnë në rrugen Gjilan – Kamenicë

Mbahet protesta nga bizneset që operojnë në rrugen Gjilan – Kamenicë

Sot është mbajtur protesta e organizuar nga bizneset që operojnë në rrugen Gjilan - Kamenicë raporton 06 Press. Në protestë përfaqësuesit e biznese [...]
LAJMI I FUNDIT: Presidenti i Sc Gjilanit Florim Zuka jep dorëheqje

LAJMI I FUNDIT: Presidenti i Sc Gjilanit Florim Zuka jep dorëheqje

Presidenti i klubit futbollistik Gjilani, Florim Zuka ka dhënë dorêheqje raporton 06 Press. Zuka nëpërmjet një letre tê publikuar në facebook ka th [...]
1 2 3 4 5 42 30 / 415 POSTS