Category: Lokale

1 2 3 4 5 6 45 40 / 441 POSTS
Momenti kur hajnat futen në një dyqan në Gjilan (VIDEO)

Momenti kur hajnat futen në një dyqan në Gjilan (VIDEO)

Rreth orës 03:00 të mëngjesit të dates 21.09.2022 në rrugën “Nato 99” në Gjilan ka ndodhur një vjedhje e rëndë raporton 06 Press. Siç bëhet e d [...]
Skandaloze: Drejtoresha e re e Arsimit në Gjilan nuk di të shkruajë

Skandaloze: Drejtoresha e re e Arsimit në Gjilan nuk di të shkruajë

Pak ditë pasi u shkarkua drejtoresha e Arsimit në Komunën e Gjilanit për shkak të nepotizmit ku u punësuan militantë e familjarë të afër [...]
Kishte bërë tatoo thënien e famshme të Agim Ramadanit, përjashtohet nga FSK i riu nga Gjilani

Kishte bërë tatoo thënien e famshme të Agim Ramadanit, përjashtohet nga FSK i riu nga Gjilani

Para disa ditëve nëpërmjet një postimi Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj kishte njoftuar se kanë filluar trajnimin bazik 308 rekrutë nën komandën e do [...]
Ndahet nga jeta Muhamet Musliu, djali i Beqir Musliut

Ndahet nga jeta Muhamet Musliu, djali i Beqir Musliut

Lajmin e ka konfirmuar Driton Musliu. Sot me datën 14.09.2022 ndërroj jetë vëllai im i madh Muhameti ka shkruar Dritoni. Varrimi mbahet me datën 15 [...]
Sot bëhet varrimi i afaristit gjilanas Basri Kqiku

Sot bëhet varrimi i afaristit gjilanas Basri Kqiku

Basri Kqiku është ndarë nga jeta në moshë shumë të re. Ishte një djalë dhe biznesmen shumë i dashur dhe i njohur për anën humane të tij dhe patriotike [...]
Ndahet nga jeta në moshë të re oftalmologu i njohur nga Gjilani, Dr. Visar Huruglica

Ndahet nga jeta në moshë të re oftalmologu i njohur nga Gjilani, Dr. Visar Huruglica

Ka ndërruar jetë oftalmologu i njohur nga Gjilanit, Dr. Visar Huruglica raporton 06 Press. Sipas burimeve të 06 Press Oftalmologu Dr.Visar Huruglic [...]
Reagon kryetari i SKAP Blerim Mehmeti: Në Gjilan nuk po mbahet mësimi

Reagon kryetari i SKAP Blerim Mehmeti: Në Gjilan nuk po mbahet mësimi

Kryetari i SKAP në Gjilan Blerim Mehmeti ka reaguar ndaj deklaratave të ministres Nagavci e cila ka thënë se shkollat në Gjilan janë duke punuar rapor [...]
E kërcënoi një person me mesazhe në telefon, arrestohet burri në Gjilan

E kërcënoi një person me mesazhe në telefon, arrestohet burri në Gjilan

Kërcënimet e qytetarëve përmes mjeteve të komunikimit shpesh herë i fusin në telashe me organet e rendit. Për një rast të tillë, Prokuroria Themelore [...]
E trishtë: Një 16-vjeçare u dhunua për dy muaj nga dy vëllezër në Gjilan

E trishtë: Një 16-vjeçare u dhunua për dy muaj nga dy vëllezër në Gjilan

Pa kaluar dy javë nga zbulimi i rastit të dhunimit të një 11-vjeçareje në Prishtinë, Gazeta Sinjali ka mësuar se një ngjarje e tillë e trishtë ka ndod [...]
Ky është i riu që dyshohet se ia vodhi xhaxhait nga diaspora rreth 25 mijë euro në Gjilan

Ky është i riu që dyshohet se ia vodhi xhaxhait nga diaspora rreth 25 mijë euro në Gjilan

Dje u raportuar për arrestimin e të dyshuarit për një rast të vjedhjes që është raportuar para disa ditësh nga pronari i një shtëpie në fshatin Kmetov [...]
1 2 3 4 5 6 45 40 / 441 POSTS