Category: Lokale

1 3 4 5 6 7 45 50 / 441 POSTS
Tronditen banorët e një fshati në Kamenicë, gjejnë bashkëfshatarin të shtrirë në rrugë pa shenja jete

Tronditen banorët e një fshati në Kamenicë, gjejnë bashkëfshatarin të shtrirë në rrugë pa shenja jete

Një rast i rëndë ka ndodhur të mërkurën në fshatin Meshinë të Kamenicës, ku një person është gjetur pa shenja jete, në mes të rrugës. Burimet e Sin [...]
E rëndë/ Humb jetën një person në Gjilan pas aksidentit me traktor

E rëndë/ Humb jetën një person në Gjilan pas aksidentit me traktor

Një rast i rëndë ka ndodhur të dielën, në Verbicë të Zhegocit në Gjilan, ku si pasojë e një aksidenti me traktor, një person ka pësuar lëndime të rënd [...]
Ndahet nga jeta në moshen 47 vjeçare Agron Abdyli

Ndahet nga jeta në moshen 47 vjeçare Agron Abdyli

Është ndarë nga jeta në moshen 47 vjeçare Agron Abdyli raporton 06 Press. Agron Abdyli ishte veteran i UÇK-së dhe vuante nga një sëmundje e rëndë e [...]
Katër vajza e fusin në kurth Vali Corleonen, pasi e çojnë në motel ia vjedhin veturën e 100 mijë eurove

Katër vajza e fusin në kurth Vali Corleonen, pasi e çojnë në motel ia vjedhin veturën e 100 mijë eurove

Personazhi kontravers nga Gjilani, Princvalentino Corleone, shumë shpesh di të bëhet kryefjalë e mediave për ndodhitë në jetën e tij. Pak javë më parë [...]
Dosja e fajdeve: Babë e bir nga Gjilani dhanë 50 mijë euro e i morën 800 mijë

Dosja e fajdeve: Babë e bir nga Gjilani dhanë 50 mijë euro e i morën 800 mijë

Gjykata Themelore në Gjilan të premten aprovoi kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke ua caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditë të pand [...]
Ndahet nga jeta në moshen 49 vjeçare Sadulla Sadiku

Ndahet nga jeta në moshen 49 vjeçare Sadulla Sadiku

Është ndarë nga jeta në mosh të re Sadulla Sadiku raporton 06 Press. Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarët të cilet kanë njoftuar edhe p [...]
Rrahen me mjete të forta e bëhen për spital në Gjilan, prangosen dy të dyshuar

Rrahen me mjete të forta e bëhen për spital në Gjilan, prangosen dy të dyshuar

Dje në Gjilan pas një mosmarrëveshje janë rrahur me mjete të forta ku viktimat kanë pranuar tretman mjeksor raporton 06 Press. Në raportin e Polici [...]
LAJMI I FUNDIT: Plagoset Vali Corelone

LAJMI I FUNDIT: Plagoset Vali Corelone

Në orët e para të mëngjesit të së Enjtes është plagosur Vali Corelone raporton 06 Press. Burime ekskluzive nga Spitali Rajonal i Gjilanit kanë treg [...]
Vdes një person në Gjilan, e zuri lisi

Vdes një person në Gjilan, e zuri lisi

Një person ka vdekur në fshatin Burincë të Gjilanit, pasi e ka zënë një lis. Rasti është konfirmuar për Paparacin nga zëdhënësi për rajonin e Gjila [...]
Gjilan: Policia e Kosovës arreston katër të dyshuar për kultivim dhe trafikim me narkotik

Gjilan: Policia e Kosovës arreston katër të dyshuar për kultivim dhe trafikim me narkotik

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik-Gjilan, ka bërë të ditur se në dy raste të ndara ka arrestuar katër persona të dyshuar për kultivim dhe [...]
1 3 4 5 6 7 45 50 / 441 POSTS