Category: Lajme

1 2 3 4 460 20 / 4592 POSTS
Reagon PDK: Rritja e çmimit nga Eko-Higjiena është i kundërligjshëm

Reagon PDK: Rritja e çmimit nga Eko-Higjiena është i kundërligjshëm

Pas vendimit të Ekl-Higjiena për rritjen e çmimit për grumbullimin e mbeturinave ka reaguar kryetari i PDK-së në Gjilan Riad Rashiti duke e thënë se k [...]
Një muaj paraburgim për dy të dyshuarit që morën ryshfet për kalim të testit për leje të vozitjes

Një muaj paraburgim për dy të dyshuarit që morën ryshfet për kalim të testit për leje të vozitjes

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë të [...]
Rreth 700 infermierë kërkuan vërtetime për t’u larguar nga Kosova, 7 herë më shumë se më 2021

Rreth 700 infermierë kërkuan vërtetime për t’u larguar nga Kosova, 7 herë më shumë se më 2021

687 infermierë kanë kërkuar vërtetime nga Oda e Infermierëve të Kosovës për emigrim vetëm në vitin 2022. Krahasuar me vitin 2021, ky numër është shtat [...]
Në Gjilan vetura godet këmbësorin, i shkakton lëndime

Në Gjilan vetura godet këmbësorin, i shkakton lëndime

Policia ka bërë të ditur se dje në Gjilan një veturë ka goditur këmbësorin, duke i shkaktuar lëndime. Njoftimi i plotë i policisë në raportin 24 or [...]
Bie çmimi i naftës në Kosovë

Bie çmimi i naftës në Kosovë

Ka rënë për 5 centë çmimi i derivateve të naftës në tregun kosovarë. Aktualisht një litër naftë po shitet nga 1.44 euro deri në 1.51 euro derisa ja [...]
I ndihmoi për kryerjen e testit për patent-shofer, arrestohet zyrtari në Gjilan

I ndihmoi për kryerjen e testit për patent-shofer, arrestohet zyrtari në Gjilan

Një person është arrestuar nën dyshimin se ka kryer veprën “Keqpërdorim i detyrës zyrtare”, duke asistuar dëshmitarin i cili iu ka nënshtruar testit p [...]
Gjilan: Tejkalon në vijë të plotë, kundërvajtësit i merret patentë shoferi për tre muaj

Gjilan: Tejkalon në vijë të plotë, kundërvajtësit i merret patentë shoferi për tre muaj

Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan, falë bashkëpunimit me mediat dhe qytetarë të cilët në E-mail adresën zyrtare të Policisë së Kosovës kanë dërguar [...]
Në fshatin Bostane të Novobërdës hajnat vjedhin para të gatshme

Në fshatin Bostane të Novobërdës hajnat vjedhin para të gatshme

Gjilan – Në fshatin Bostane, të Novobërdës është raportuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në një objekt dhe nga aty kanë vjedhur para [...]
Rroga “të papranueshme”: Koeficienti nxit reagime nga opozita e sindikatat, Kurti e quajti rritjen më të madhe

Rroga “të papranueshme”: Koeficienti nxit reagime nga opozita e sindikatat, Kurti e quajti rritjen më të madhe

Publikimi i vlerës së koeficientit të pagave në Kosovë zemëroi punonjësit e sektorit publik. Është “e papranueshme”, thanë përfaqësues të sektorit të [...]
Komuna e Gjilanit rikthen kontrollat mjekësore për pensionerët e qytetit

Komuna e Gjilanit rikthen kontrollat mjekësore për pensionerët e qytetit

Drejtoria për Shëndetësi në Gjilan, përmes një komunikate ka treguar se me kërkesë të kryetari Hyseni, nga sot e tutje, njëherë në javë në qendrën e p [...]
1 2 3 4 460 20 / 4592 POSTS