Category: Lajme

1 2 3 4 414 20 / 4133 POSTS
Reagim nga Sindikata e SBASHK-ut në Gjilan: Asnjë shkollë nuk e ka ndërprerë grevën

Reagim nga Sindikata e SBASHK-ut në Gjilan: Asnjë shkollë nuk e ka ndërprerë grevën

Sindikata e Arsimit në Gjilan ka reaguar ndaj dezinformatave të cilat janë publikuar sot se ka filluar mësimin shkolla Ekonomike "Marin Barleti" rapor [...]
Kurti e ka ‘harruar’ reciprocitetin: Rritet sërish importi i mallrave nga Serbia

Kurti e ka ‘harruar’ reciprocitetin: Rritet sërish importi i mallrave nga Serbia

Importimi i produkteve të Serbisë në Kosovë po vazhdon të rritet për çdo muaj. 88 milionë euro sa ishte muajin e kaluar, importimi i mallrave nga vend [...]
26 vjeçari dënohet me 500 euro gjobë dhe i merret leja, voziti 152 km/h në zonën me vetëm 40

26 vjeçari dënohet me 500 euro gjobë dhe i merret leja, voziti 152 km/h në zonën me vetëm 40

Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, sot në ora 00:32 të mëngjesit ka ndaluar shoferin me automjetin e udhëtarëve, i cili në rrugën “B [...]
Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi

Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar një raport sa i përket lëvizjeve të çmimeve të artikujve bazë në pesë ditët e fundit. Të dhënat e n [...]
Kryetari Hyseni u bënë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, që t’i përgjigjen masivisht regjistrimit civil i cili fillon më 1 tetor

Kryetari Hyseni u bënë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, që t’i përgjigjen masivisht regjistrimit civil i cili fillon më 1 tetor

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni së bashku me kryesuesin e Kuvendit Komunal, Arianit Sadiku dhe bashkëpunëtorë, kanë pritur në takim vëlla [...]
“Franca është zbutur, tash nuk është kundër liberalizimit për Kosovën”

“Franca është zbutur, tash nuk është kundër liberalizimit për Kosovën”

Vetëm disa muaj nga përmendja e idesë për krijimin e një bashkësie politike evropiane është thirrur takimi i liderëve të vendeve që supozohet se do të [...]
Hakerat sulmojnë kompjuterin e kryetarit të Kamenicës, Policia nis hetimet

Hakerat sulmojnë kompjuterin e kryetarit të Kamenicës, Policia nis hetimet

Kompjuteri i punës së kryetarit të Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj, së fundi ka qenë cak i hakerëve. Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije [...]
I quajti sindikalistë të PAN-it, Jasharaj i përgjigjet Kurtit: Sa i përsërit deklaratat e bëra bajat, ofro zgjidhje për të dalë nga greva

I quajti sindikalistë të PAN-it, Jasharaj i përgjigjet Kurtit: Sa i përsërit deklaratat e bëra bajat, ofro zgjidhje për të dalë nga greva

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Republikës së Kosovës [...]
Ditë me diell sot, kaq do jenë temperaturat maksimale

Ditë me diell sot, kaq do jenë temperaturat maksimale

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin 3-5 gradë celsius, ndërkaq ato maksimale pritet të arrijnë deri në 22 g [...]
E FUNDIT: Pas grevës së SBASHK-ut, pritet grevë edhe nga Sindikata e Sektorit privat, ka konfirmuar vetë kryetari, Jusuf Azemi

E FUNDIT: Pas grevës së SBASHK-ut, pritet grevë edhe nga Sindikata e Sektorit privat, ka konfirmuar vetë kryetari, Jusuf Azemi

E FUNDIT: Pas grevës së SBASHK-ut, pritet grevë edhe nga Sindikata e Sektorit privat, ka konfirmuar vetë kryetari, Jusuf Azemi [...]
1 2 3 4 414 20 / 4133 POSTS