Category: Lajme

1 2 3 4 5 456 30 / 4555 POSTS
Sot hapet festivali i dramës shqipe “Talia e Flakës 2023 ”

Sot hapet festivali i dramës shqipe “Talia e Flakës 2023 ”

Sot, e hënë, më 23 janar 2023, në Teatrin e qytetit të Gjilanit, ora 20:00, do të hapet zyrtarisht Festivali i Dramës Shqipe “Talia e Flakës 2023”, fe [...]
Pacienti nga Gjilani falënderon mjekët Kërçeli dhe Kurtishi të cilët e rikthyen nga bota tjetër

Pacienti nga Gjilani falënderon mjekët Kërçeli dhe Kurtishi të cilët e rikthyen nga bota tjetër

Një qytetar nga Gjilani ka falënderuar dy mjekë të QKUK-së, pasi e kanë rikthyer nga bota tjetër, duke mos hequr dorë nga përpjekjet për ta ‘ringjallu [...]
Rasti i rëndë në Ferizaj: Vajzat që ranë nga ndërtesa janë motra mes vete

Rasti i rëndë në Ferizaj: Vajzat që ranë nga ndërtesa janë motra mes vete

Mbrëmë rreth orës 21:35 në rrugën ‘Sandër Prosi’ në Ferizaj, dy vajza të cilat janë motra kanë rënë nga kati i katërt [...]
2 milionë vende të lira pune në Gjerman, në mars pritet ligji i ri migracionit

2 milionë vende të lira pune në Gjerman, në mars pritet ligji i ri migracionit

Gjermania ka një problem të madh me mungesën e fuqisë punëtore. Dhe këtë e tha sërish të premten në Bundestag ministri gjerman i Punës dhe Çështjeve S [...]
Sot e nesër pritet të ketë reshje shiu e borë

Sot e nesër pritet të ketë reshje shiu e borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët e vende-vende me riga shiu e fjolla b [...]
Në Bresalc të Gjilanit policia konfiskon një pushkë ajrore

Në Bresalc të Gjilanit policia konfiskon një pushkë ajrore

Gjilan – Në fshatin Bresalc, të Gjilanit raportohet se gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar, është gjetur dhe konfiskuar një p [...]
Reshjet e shiut vazhdojnë edhe pesë ditë, IHK: Mund të shkaktojnë probleme edhe në pjesët tjera të vendit

Reshjet e shiut vazhdojnë edhe pesë ditë, IHK: Mund të shkaktojnë probleme edhe në pjesët tjera të vendit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se reshjet e shiut me intensitet të ndryshuar pritet të vazhdojnë edhe gjatë ditëve në vazhdim, de [...]
Gjatë gjithë natës pati operacione shpëtimi, pamjet e FSK-së nga përmbytjet në Kosovë

Gjatë gjithë natës pati operacione shpëtimi, pamjet e FSK-së nga përmbytjet në Kosovë

forca e Sigurisë së Kosovës me ekipet e saj të Kërkim Shpëtimit në ujëra, pas situatës së rënduar të përmbytjeve në vendin tonë, ka ngritur gatishmëri [...]
Bie sistemi online i Trustit, nuk hapet llogaria

Bie sistemi online i Trustit, nuk hapet llogaria

Sot në Kuvendin e Kosovës do të diskutohet për Projektligjin që i mundëson qytetarëve të Kosovës që t’i tërheqin një përqindje të caktuar të kursimeve [...]
Haxhiu: Votojeni Projektligjin për Trustin, mos e dëgjoni Mimozën dhe Albinin

Haxhiu: Votojeni Projektligjin për Trustin, mos e dëgjoni Mimozën dhe Albinin

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, e ka bërë prezentimin e Projektligjit për tërheqjen e parave nga  Trustit. Ai, në seancën e sotme të Kuvendit të K [...]
1 2 3 4 5 456 30 / 4555 POSTS