Category: Politikë

1 2 3 26 10 / 260 POSTS
Zemaj: Takimi i Ohrit e ka shpërfaqur mashtrimin 15-vjeçar të Kurtit

Zemaj: Takimi i Ohrit e ka shpërfaqur mashtrimin 15-vjeçar të Kurtit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj ka thënë se kryeministri Albin Kurti është dashur që vetë të lajmërojë dhe të raportojë brenda [...]
Kryeministri Kurti: “Kapia do zbatim”

Kryeministri Kurti: “Kapia do zbatim”

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, pas Vizitës në Kamenicë ka shkruar se: "Më 2 dhjetor 2011 u pat nënshkruar Marrëveshja e Brukselit për Menaxhimin [...]
Kuvendi Komunal i Gjilanit sot mban seancë solemne për nder të manifestimit “Epopeja e UÇK-së”

Kuvendi Komunal i Gjilanit sot mban seancë solemne për nder të manifestimit “Epopeja e UÇK-së”

Për nder të shënimit të Manifestimit ‘Epopeja e UÇK-së’, Kuvendi Komunal i Gjilanit mbanë seancë solemne. Seanca do mbahet të hënën, më 06.03.2023, n [...]
Kryetari i Gjilanit, deputeti Aliu dhe drejtori i Kadastrës ndalohen në hyrje të Serbisë

Kryetari i Gjilanit, deputeti Aliu dhe drejtori i Kadastrës ndalohen në hyrje të Serbisë

Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, deputeti Luan Aliu dhe drejtori i Kadastrës në Gjilan, Bekim Salihu janë ndaluar sot te pika kufitare Dheu i Bardhë [...]
Lufti Haziri: Kurti shkoi në Bruksel pa kushte, janë veç për nevoja politike

Lufti Haziri: Kurti shkoi në Bruksel pa kushte, janë veç për nevoja politike

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksander Vuçiq do të takohen sot në Bruksel, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. Për rezu [...]
Xhavgaricë”: Kryetari i Kuvendit të Gjilanit që vjen nga radhët e VV-së, e ofendon asamblisten e LDK-së

Xhavgaricë”: Kryetari i Kuvendit të Gjilanit që vjen nga radhët e VV-së, e ofendon asamblisten e LDK-së

Kryetari i Kuvendit Komunal në Gjilan, Arianit Sadiku ka ofenduar asambleisten e LDK-së, Gresa Avdiu, duke i ju referuar në mënyrë pezhorative me term [...]
Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi viziton Gjilanin, shqetësuese ikja e të rinjëve

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi viziton Gjilanin, shqetësuese ikja e të rinjëve

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka qëndruar në disa familje në Gjilan ku kanë diskutuar për emigrimin e familjarëve të tyre nga Kosova raporton 06 Pr [...]
Arifi do të dorëzojë Kallëzim Penal në Prokurorinë Speciale në Prishtinë, kjo është arsyeja

Arifi do të dorëzojë Kallëzim Penal në Prokurorinë Speciale në Prishtinë, kjo është arsyeja

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka paralajmëruar se sot do të bëjë dorëzimin e kallëzimit penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës për [...]
Pantina: Era zgjedhje, Kurti po dojka me lëshu bajrakun

Pantina: Era zgjedhje, Kurti po dojka me lëshu bajrakun

Anëtarja e LDK-së, Shqipe Pantina, ka reaguar pas takimit të mbajtur të degës së LDK-së në Prishtinë, ku i pranishëm ishte edhe kryetari i partisë, Al [...]
Tregti për Vjosa Osmanin na qenka përpjekja e presidentit Thaçi që shqiptarët e Luginës së Preshevës ta shijojnë lirinë dhe t’i gëzojnë të drejtat e tyre

Tregti për Vjosa Osmanin na qenka përpjekja e presidentit Thaçi që shqiptarët e Luginës së Preshevës ta shijojnë lirinë dhe t’i gëzojnë të drejtat e tyre

Tregti për Vjosa Osmanin na qenka përpjekja shtetërore e presidentit Thaçi që shqiptarët e Luginës së Preshevës ta shijojnë lirinë dhe t’i gëzojnë të [...]
1 2 3 26 10 / 260 POSTS