Category: Politikë

1 2 3 4 25 20 / 249 POSTS
Apeli vërteton aktgjykimin lirues ndaj të ish-drejtorit të Urbanizmit, Valon Shefkiu dhe inspektorëve të ndërtimit

Apeli vërteton aktgjykimin lirues ndaj të ish-drejtorit të Urbanizmit, Valon Shefkiu dhe inspektorëve të ndërtimit

Gjykata e Apelit e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke vërtetuar aktgjykimin e Gjykatës Themelore të Gjilanit [...]
Aktivisti i VV-së në Gjilan largohet nga partia: Në mandatin e radhës iu kthejmë në depo të bërllokut

Aktivisti i VV-së në Gjilan largohet nga partia: Në mandatin e radhës iu kthejmë në depo të bërllokut

Ish-aktivisti i Vetëvendosjes, Lundrim Osmani u largua nga VV-ja për të ikur tek LDK-ja. Osmani në një postim në llogarinë e tij në Facebook ishte [...]
PDK e emëron Arben Mustafën koordinator të Departamentit për Financa në KQM

PDK e emëron Arben Mustafën koordinator të Departamentit për Financa në KQM

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka mbajtur sot një konferencë për media, ku ka prezantuar aderimin më të ri në këtë parti, [...]
Publikohet audio-incizimi, dyshohet për ryshfet astronomik në Ministrinë e Liburn Aliut

Publikohet audio-incizimi, dyshohet për ryshfet astronomik në Ministrinë e Liburn Aliut

Web-emisioni “Ditari i Buzhalës” ka trajtuar një rast korrupsioni ku përmendet edhe emri i ministrit Liburn Aliu, dhe ku nuk mungojnë shumat astronomi [...]
Kurti pas kthimit nga Amerika: Kam qenë në Shtëpinë e Bardhë, jam takuar me këshilltarin e Biden

Kurti pas kthimit nga Amerika: Kam qenë në Shtëpinë e Bardhë, jam takuar me këshilltarin e Biden

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,ka folur për mediat pas vizitës që kishte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I pyetur për vizitën e tij të gja [...]
Përparim Rama: Do ta ulim ndotjen për 95% me e-scooters, autobus elektrik dhe eko-kaldaja

Përparim Rama: Do ta ulim ndotjen për 95% me e-scooters, autobus elektrik dhe eko-kaldaja

Trafiku krijohet si rezultat i mungesës së infrastrukturës, ndërtimi i shkollave ndihmon në pastrimin e ajrit. Strategjia e kryetarit të Prishtinës [...]
Kamberi: S’mund të jemi pjesë e një qeverie që betohet se do ta kthejë Kosovën si pjesë të Serbisë

Kamberi: S’mund të jemi pjesë e një qeverie që betohet se do ta kthejë Kosovën si pjesë të Serbisë

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik (PDD) nga Bujanoci, Shaip Kamberi, është deklaruar se nuk do të bëhet pjesë e Qeverisë së Serbisë të udhëhequ [...]
Kurti, thirrje shqiptarëve të Luginës: Dilni dhe votoni Shaip Kamberin

Kurti, thirrje shqiptarëve të Luginës: Dilni dhe votoni Shaip Kamberin

Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje shqiptarëve të Bujanovcit që të dalin masivisht në votimet e përsëritura në një vendvotim për zgjedhjet par [...]
Gërvalla nga New York-u tregon nëse do të shkarkohet ambasadori Martin Berishaj

Gërvalla nga New York-u tregon nëse do të shkarkohet ambasadori Martin Berishaj

Krerët e shtetit duket se as që po e mendojnë aktualisht shkarkimin e Ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishajt, i cili u përmend në raportim [...]
Abdixhiku takoi strukturat e LDK-së në Gjilan

Abdixhiku takoi strukturat e LDK-së në Gjilan

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se qeveria është duke jetuar në një Kosovë paralele, ku sipas tij, përballueshmër [...]
1 2 3 4 25 20 / 249 POSTS