Category: Politikë

1 23 24 25 26 27 29 250 / 285 POSTS
Pa tender të hapur, Ministria e Aliut e Durmishit i jep një kompanie mbi 85 mijë euro tjera nga buxheti i shtetit

Pa tender të hapur, Ministria e Aliut e Durmishit i jep një kompanie mbi 85 mijë euro tjera nga buxheti i shtetit

Tenderë të mbyllur, përmes procedurës së negocimit, po vazhdohen të japen në Ministrinë e Infrastrukturës, e drejtuar nga Liburn Aliu e zëvendësi i ti [...]
“E luan rolin sikur këta mulla Shefqetat”, Ridvan Berisha tregon se a e do edhe Kurtin me loçkë e shpirt si Veselin e Thaçin

“E luan rolin sikur këta mulla Shefqetat”, Ridvan Berisha tregon se a e do edhe Kurtin me loçkë e shpirt si Veselin e Thaçin

Gazetari Ridvan Berisha ka folur për përshtypjet e tij ndaj kryeministrit të vendit Albin Kurti. I pyetur se a e do edhe Kurtin, siç kishte deklaru [...]
Bajrami: S’kam mundur t’i gjejë tri vendime të LVV që kanë ndikuar në jetën e qytetarëve

Bajrami: S’kam mundur t’i gjejë tri vendime të LVV që kanë ndikuar në jetën e qytetarëve

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka kritikuar qeverisjen Kurti për gjatë këtyre katër muajve. Bajrami ka thënë se ka sh [...]
Nënshkruhet marrëveshja mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë për rajon më të lirë

Nënshkruhet marrëveshja mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë për rajon më të lirë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në panelin e diskutimi [...]
Sveçla: 26 korriku të shpallet datë përkujtimore për policët e rënë në detyrë

Sveçla: 26 korriku të shpallet datë përkujtimore për policët e rënë në detyrë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se duke nderuar policët e rënë në detyrë, nderojnë vetveten. Ai tha 21 policët kanë rënë për t [...]
100 ditëshi i Qeverisë Kurti, Kuvendi mban seancë të hënën

100 ditëshi i Qeverisë Kurti, Kuvendi mban seancë të hënën

Mbas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë, shefja e Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila, tha se është vendosur që Kuvendi të mbajë seancë [...]
LAJMI I FUNDIT: Kurti me disa ministra niset drejt Kroacisë

LAJMI I FUNDIT: Kurti me disa ministra niset drejt Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është nisur për në Kroaci për të vizituar bashkatdhetarët e lënduar në aksidentin tragjik të mëngjesit të sot [...]
Presidentja pritet të shpallë ditë zie

Presidentja pritet të shpallë ditë zie

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të shpallë ditë zie pas ngjarjes që ka ndodhur në Kroaci ku kanë mbetur të vdekur 10 kosovarë si dhe janë lënd [...]
Vetëvendosje në Gjilan: Kjo praktikë e keqe duhet ndryshuar, 17 tetori koha për ndryshim

Vetëvendosje në Gjilan: Kjo praktikë e keqe duhet ndryshuar, 17 tetori koha për ndryshim

Aktivistë të Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Gjilan, përmes një aksioni simbolik në Lagjen Dardania, vendosën tabelat me mbishkrime në gropat [...]
Mushkolaj për punësimet familjare të VV-së: Maskarenjtë nuk janë ndryshe

Mushkolaj për punësimet familjare të VV-së: Maskarenjtë nuk janë ndryshe

Opinionisti i njohur kosovar, Imer Mushkolaj, ka reaguar lidhur me punësimet e familjarëve të anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje nëpër institucione sh [...]
1 23 24 25 26 27 29 250 / 285 POSTS