Category: Politikë

1 2 3 4 5 25 30 / 247 POSTS
Kamberi: Zgjedhjet në Luginën e Preshevës duhet të përsëriten

Kamberi: Zgjedhjet në Luginën e Preshevës duhet të përsëriten

Bartësi i koalicionit Shqiptarët për Luginën Shaip Kamberi, ka thënë se me gjithë 9 mijë e 644 votat e marra nuk është e sigurt që shqiptarët do ta ke [...]
Shaip Kamberi flet për rezultatet preliminare: Ka shumë gjasa që të fitojmë

Shaip Kamberi flet për rezultatet preliminare: Ka shumë gjasa që të fitojmë

Kreu i listës Koalicioni i Shqiptarëve të Bashkuar Shaip Kamberi, ka folur për rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare në Serbi. Kamberi [...]
Ish kryetari i Preshevës: Ne duam bashkim me Kosovën, por duhet pyetur Albinin e politikanët tjerë, a na mirëpresin

Ish kryetari i Preshevës: Ne duam bashkim me Kosovën, por duhet pyetur Albinin e politikanët tjerë, a na mirëpresin

Ish-kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka folur rreth asaj nëse e sheh idenë e shkëmbimit të territoreve në mes të Kosovës dhe Serbisë s [...]
Lutfi Haziri: Qeveria e re i ka të gatshme Projektet që i zgjidhin problemet kryesore të Gjilanit

Lutfi Haziri: Qeveria e re i ka të gatshme Projektet që i zgjidhin problemet kryesore të Gjilanit

Qeveria e re i ka të gatshme Projektet që i zgjidhin problemet kryesore të Gjilanit, një pjesë e të cilave ishin në realizim e sipër. Për ‘projektet’ [...]
Ardita Sinani tregon si arriti të bëhej kryetare e Preshevës: Për serbët ishte çudi (VIDEO)

Ardita Sinani tregon si arriti të bëhej kryetare e Preshevës: Për serbët ishte çudi (VIDEO)

Kryetarja e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani ka treguar se si arrit që ta marrë këtë post. Ajo ishte e ftuar në emisionin “Oxygen” në Klan Kosov [...]
Rashiti: Keq menaxhimi i buxhetit nga qeverisja e LDK-së tani rrezikon bllokimin e llogarive bankare të komunës

Rashiti: Keq menaxhimi i buxhetit nga qeverisja e LDK-së tani rrezikon bllokimin e llogarive bankare të komunës

Mbi 11 milion euro borxhe reale dhe rreth 15 milion euro të tjera janë kërkesa që janë nëpër procese gjyqësore. Në total i kemi trashëguar 25 milion e [...]
​Një vit nga “14 shkurti”, Haziri: Kurti i pavendosur, prisja udhëheqje ndryshe nga Osmani

​Një vit nga “14 shkurti”, Haziri: Kurti i pavendosur, prisja udhëheqje ndryshe nga Osmani

Nesër bëhen një vit nga zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës ku Lëvizja Vetëvendosje, së cilës iu bashkua edhe Lista Guxo e Vjosa Osmanit, a [...]
EKSKLUZIVE: Këta janë emrat e drejtorëve nga Vetëvendosje në Kamenicë

EKSKLUZIVE: Këta janë emrat e drejtorëve nga Vetëvendosje në Kamenicë

Komuna e Kamenicës ka zyrtarizuar emrat e drejtorëve të rinj nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. 06 Press nëpërmjet burimeve të veta sjell ekskluzi [...]
Lutfi Haziri me paralajmërim për Qeverinë Kurti: Pas 18 muajsh qytetarët rrezikojnë të mbesin pa ujë

Lutfi Haziri me paralajmërim për Qeverinë Kurti: Pas 18 muajsh qytetarët rrezikojnë të mbesin pa ujë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se pas 18 muajve Kosova mund të ballafaqohet me mungesë të ujit të pijshëm. Ai tha se duhet të reagojë [...]
PDK sot ka kompletuar ekipen e saj qeverisëse në komunën e Gjilanit

PDK sot ka kompletuar ekipen e saj qeverisëse në komunën e Gjilanit

U.D Kryetari i PDK-së në Gjilan Riad Rashiti ka njoftuar se sot kanë kompletuar ekipin qeverisës në komunën e Gjilanit shkruan 06 Press. Rashiti ka [...]
1 2 3 4 5 25 30 / 247 POSTS