Category: Shëndeti

1 2 3 4 42 20 / 419 POSTS
Çmimet e ilaçeve në Kosovë, sipas dëshirës së farmacistëve

Çmimet e ilaçeve në Kosovë, sipas dëshirës së farmacistëve

Keqpërdorimet me çmimet e barnave në farmacitë e Kosovës po i kushtojnë shumë xhepit të qytetarëve. Ata janë ankuar për  çmimet e larta të barnave në [...]
Eksluzive: Ky është infermieri i arrestuar nga Policia në Gjilan

Eksluzive: Ky është infermieri i arrestuar nga Policia në Gjilan

Shtëpinë e cila u shfrytëzua për një kohë të gjatë si motel tentuan ta shndërrojnë në një shtëpi private për përkujdesjen e të moshuarave. Por, pik [...]
Pacienti nga Gjilani falënderon mjekët Kërçeli dhe Kurtishi të cilët e rikthyen nga bota tjetër

Pacienti nga Gjilani falënderon mjekët Kërçeli dhe Kurtishi të cilët e rikthyen nga bota tjetër

Një qytetar nga Gjilani ka falënderuar dy mjekë të QKUK-së, pasi e kanë rikthyer nga bota tjetër, duke mos hequr dorë nga përpjekjet për ta ‘ringjallu [...]
Pacienti nga Gjilani falënderon mjekët Kërçeli dhe Kurtishi të cilët e rikthyen nga bota tjetër

Pacienti nga Gjilani falënderon mjekët Kërçeli dhe Kurtishi të cilët e rikthyen nga bota tjetër

Një qytetar nga Gjilani ka falënderuar dy mjekë të QKUK-së, pasi e kanë rikthyer nga bota tjetër, duke mos hequr dorë nga përpjekjet për ta ‘ringjallu [...]
Vdiq duke luajtur futboll, sot varroset mjeku nga Gjilani

Vdiq duke luajtur futboll, sot varroset mjeku nga Gjilani

Stomatologu nga Gjilani, Rasim Sefiu i cili vdiq papritmas në moshë të re, do të varroset sot në varrezat e fshatit Remnik. Familjarët kanë bërë të d [...]
E dhimbshme, vdes mjeku nga Gjilani, në ditën kur kujtonte 3 vjetorin e shuarjes së babait të tij!

E dhimbshme, vdes mjeku nga Gjilani, në ditën kur kujtonte 3 vjetorin e shuarjes së babait të tij!

Gjilani është tronditur mëngjesin e sotëm nga vdekja e hershme e një doktori. Stomatologu i njohur, Rasim Sefiu ka vdekur papritmas në moshën 35 vjeç [...]
18 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

18 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se 18 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, në 24 orët e fundit. Gjat [...]
Spitali i Gjilanit në pagat jubilare i përfshiu edhe kujdestaritë, rrogat shkuan deri në 5-6 mijë Euro

Spitali i Gjilanit në pagat jubilare i përfshiu edhe kujdestaritë, rrogat shkuan deri në 5-6 mijë Euro

Në Spitalin e Gjilanit një shpërblim jubilar sipas Kontratës Kolektive ka shkuar mbi 5 mijë euro për njërin nga ish-udhëheqësit e këtij institucio [...]
Gjilanasi rrah brutalisht kunatën e tij, e bën për spital – vet përfundon në pranga

Gjilanasi rrah brutalisht kunatën e tij, e bën për spital – vet përfundon në pranga

Pothuajse çdo ditë në Policinë e Kosovës denoncohen raste të dhunës në familje, ku viktima janë kryesisht gratë, të cilat përjetojnë dhunë qoftë nga b [...]
Sulmohet fizikisht një mjek në Gjilan, prindi i një fëmije e akuzon për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor

Sulmohet fizikisht një mjek në Gjilan, prindi i një fëmije e akuzon për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor

Punëtorët shëndetësorë jo rrallëherë kanë qenë cak i sulmeve e kërcënimeve nga pacientët e familjarët e tyre të cilët shpeshherë i kanë akuzuar për tr [...]
1 2 3 4 42 20 / 419 POSTS