Category: Shëndeti

1 2 3 4 5 6 40 40 / 400 POSTS
Abuzimi me fonde për shërim jashtë vendit, ministri Latifi paralajmëron masa

Abuzimi me fonde për shërim jashtë vendit, ministri Latifi paralajmëron masa

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, e ka pranuar që ka pasur abuzim me fondet e destinuara për shërimin e pacientëve kosovarë jashtë vendit. Gja [...]
Drejtoria e Shëndetësisë tregon se objekti i ri i QKMF-së nuk ishte gati të funksionalizohet

Drejtoria e Shëndetësisë tregon se objekti i ri i QKMF-së nuk ishte gati të funksionalizohet

Të nderuar qytetarë të Gjilanit, po ju prezantojmë punimet e bëra kohëve të fundit në objektin e ri të Qendrës Kryesore së Mjekësisë Familjare ‘Nagip [...]
Zemaj ngre alarmin, paralajmëron largimin e mbi 1 mjekëve nëse s’reagon MSH-ja

Zemaj ngre alarmin, paralajmëron largimin e mbi 1 mjekëve nëse s’reagon MSH-ja

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka kritikuar Ministrinë e Shëndetësisë , duke thënë se do të ishte padrejtësi nëse kjo e fundit nuk ua vazhdon kontra [...]
Lija e Majmunit, MSH njofton për simptomat, kujdesin e trajtimin

Lija e Majmunit, MSH njofton për simptomat, kujdesin e trajtimin

Një ditë më parë zëvendësministrja e Shëndetësisë, Dafina Gexha dhe drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani deklaruan se në [...]
Lia e majmunëve, MSH dhe IKSHPK mbajnë sot konferencë për media

Lia e majmunëve, MSH dhe IKSHPK mbajnë sot konferencë për media

Ministria e Shëndetësisë, në koordinim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ditë më parë kanë thënë se po përcjellin me vëmendje e [...]
Infermierët që u angazhuan në luftën kundër pandemisë protestojnë nesër, ka 3 muaj që s’janë paguar

Infermierët që u angazhuan në luftën kundër pandemisë protestojnë nesër, ka 3 muaj që s’janë paguar

Infermierët dhe stafi mbështetës i angazhuar ndaj luftës së pandemisë COVID-19 do të protestojnë për një orë nesër para objektit të Ministrisë së Shën [...]
12 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

12 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

19 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit j [...]
Publikohet raporti i fundit i MSH-së/ 16 raste të reja me COVID-19

Publikohet raporti i fundit i MSH-së/ 16 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur raportin e fundit për COVID-19 në vend, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar 16 raste të reja pozitive, s [...]
MSh publikon raportin për koronavirus në Kosovë

MSh publikon raportin për koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e ka publikuar raportin e fundit 24-orësh mbi gjendjen epidemiologjike në vend. Sipas njoftimit, në 24 orë janë regjistrua [...]
11 raste me koronavirus sot në Kosovë

11 raste me koronavirus sot në Kosovë

11 raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë, derisa nuk është raportuar për asnjë viktimë. MSh njofton edhe për shtatë të shëruar në 24 o [...]
1 2 3 4 5 6 40 40 / 400 POSTS