Category: Shëndeti

1 38 39 40 41 42 400 / 419 POSTS
Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 28 raste të reja me coronavirus nga 2,577 testime. MSH njofton se në 24 or [...]
Deri tani janë dhënë 324.107 doza të vaksinës, MSH dhe IKSHPK ftojnë qytetarët të vaksinohen

Deri tani janë dhënë 324.107 doza të vaksinës, MSH dhe IKSHPK ftojnë qytetarët të vaksinohen

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se prej fillimit të vaksinimit e deri më sot në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 324.107 doza të vaksi [...]
Alarmante: Mjekët po ikin nga Kosova, numri i tyre vetëm po rritet drejt vendeve të Evropës

Alarmante: Mjekët po ikin nga Kosova, numri i tyre vetëm po rritet drejt vendeve të Evropës

Në gjashtë muajt e parë të vitit 2021 ka pasur një rritje të kërkesave për vërtetim nga mjekët për t’u larguar nga Kosova. Nga ky komunitet thonë se e [...]
Rreziku “Delta”, vetëm vaksinimi shmang një valë të re në shtator

Rreziku “Delta”, vetëm vaksinimi shmang një valë të re në shtator

Kosova është në listën e vendeve që janë prekur nga varianti “Delta” i COVID-19. Paralajmërimi i ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, se hezitimi p [...]
Pandemia me pasoja afatgjate në shëndetin mendor, vaksinimi mund të sjellë normalitet të plotë

Pandemia me pasoja afatgjate në shëndetin mendor, vaksinimi mund të sjellë normalitet të plotë

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se mutacioni gjenetik i Coronavirusit është i mundur edhe në të [...]
Gjilani fton shërbyesit civilë, zyrtarët publikë dhe punëtorët e arsimit që të aplikojnë për vaksinim përmes platformës e-Kosova

Gjilani fton shërbyesit civilë, zyrtarët publikë dhe punëtorët e arsimit që të aplikojnë për vaksinim përmes platformës e-Kosova

Komuna e Gjilanit fton shërbyesit civilë, zyrtarët publikë e punëtorët e arsimit që aplikojnë për vaksinim përmes platformës e-Kosova, apo në mënyrë t [...]
Edhe 151 raste aktive me koronavirus në Kosovë, qytetarët hezitojnë të marrin vaksinën AstraZeneca

Edhe 151 raste aktive me koronavirus në Kosovë, qytetarët hezitojnë të marrin vaksinën AstraZeneca

Rënia e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë ka bërë që drastikisht të bie edhe numri i rasteve aktive. Aktualisht, në Kosovë janë edhe 151 ras [...]
1 i vdekur dhe 8 raste me COVID-19 në Kosovë

1 i vdekur dhe 8 raste me COVID-19 në Kosovë

Një person ka vdekur dhe 8 raste me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë shtatë pe [...]
Vitia pasi mori vaksinën AstraZeneca: Gjatë kësaj jave rishikohen masat antiCOVID

Vitia pasi mori vaksinën AstraZeneca: Gjatë kësaj jave rishikohen masat antiCOVID

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, pasi u vaksinua me dozën e parë të vaksinës AstraZeneca, ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që vaksinohen me k [...]
Cilën vaksinë duhet ta merrni e çka duhet të dini për variantin Delta, përgjigjet Lul Raka

Cilën vaksinë duhet ta merrni e çka duhet të dini për variantin Delta, përgjigjet Lul Raka

Mikrobiologu Lul Raka i është përgjigjur disa pyetjeve lidhur me variantin Delta të COVID-19. Ai ka treguar se kush preket më së shumti nga ky variant [...]
1 38 39 40 41 42 400 / 419 POSTS