Category: Shëndeti

1 3 4 5 6 7 40 50 / 400 POSTS
Ministria e Shëndetësisë vazhdon thirrjet për vaksinim: Pandemia COVID-19 s’ka përfunduar ende

Ministria e Shëndetësisë vazhdon thirrjet për vaksinim: Pandemia COVID-19 s’ka përfunduar ende

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që s’janë vaksinuar ende që të vaksinohen, duke thënë se pandemia Covid-19 s’ka përfunduar ende. [...]
Tri raste të reja me coronavirus sot në Kosovë

Tri raste të reja me coronavirus sot në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 321 testime, 3 qytetarë kanë rezu [...]
MSH u bën thirrje kosovarëve ta marrin dozën e tretë të vaksinës

MSH u bën thirrje kosovarëve ta marrin dozën e tretë të vaksinës

Ministria e Shëndetësisë (MSH) e Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër virusit korona. Kjo thirrje përmes Facebookut është b [...]
Rritet sërish numri i rasteve me koronavirus në botë, MSH thirrje për qytetarët e Kosovës

Rritet sërish numri i rasteve me koronavirus në botë, MSH thirrje për qytetarët e Kosovës

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se përkundër faktit që në Kosovë kemi numër të vogël të rasteve me Covid-19 dhe tashmë disa javë nuk ka vikt [...]
Mos interesimi për vaksinim rritë mundësinë për një valë të re të COVID-19 në Kosovë

Mos interesimi për vaksinim rritë mundësinë për një valë të re të COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë admi [...]
Shangai hyri në javën e tretë të karantinës, por a rrezikohet Kosova nga një valë e re e virusit

Shangai hyri në javën e tretë të karantinës, por a rrezikohet Kosova nga një valë e re e virusit

Kina po vazhdon të përballet me raste të reja të virusit COVID-19, ku listës së qyteteve të prekur me virus po i prin Shangai. Në 24 orët e fundit [...]
Drejtoria e Shëndetësisë takohet me Drejtorinë e Arsimit, diskutojnë për vizitat mjeksore për nxënësit në Gjilan

Drejtoria e Shëndetësisë takohet me Drejtorinë e Arsimit, diskutojnë për vizitat mjeksore për nxënësit në Gjilan

Drejtoresha e DSHMS-së, znj. Aurorë Osmani, së bashku me drejtoreshën e QKMF-së znj. Arbenita Hajdari dhe Dr. Zejdush Tahiri, takuan sot drejtoreshën [...]
IKShPK: Dy variantet e Omicron me pasoja të rënda dhe fatale për qytetarët

IKShPK: Dy variantet e Omicron me pasoja të rënda dhe fatale për qytetarët

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), u ka bërë thirrje sërish qytetarëve që t’i respektojnë masat kundër COVID-19 gjithashtu [...]
Kosova e filloi e fundit vaksinimin, MSh: Ia kemi dalë të kemi shkallë më të lartë të vaksinimit se shtetet e rajonit

Kosova e filloi e fundit vaksinimin, MSh: Ia kemi dalë të kemi shkallë më të lartë të vaksinimit se shtetet e rajonit

Sot kur janë bërë një vit nga fillimi i vaksinimit kundër COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë ka thënë se Kosova ia ka dalë që të ketë s [...]
Zbulohet një variant i ri i koronavirusit

Zbulohet një variant i ri i koronavirusit

Ekspertët e shëndetësorë kanë bërë të ditur se është zbuluar një variant i ri i koronavirusit në Izrael. Ata thanë se bëhet fjalë për një kombinim të [...]
1 3 4 5 6 7 40 50 / 400 POSTS