Category: Sport

1 2 3 20 10 / 196 POSTS
Shokohet Drita në fund , Liria e eliminon nga Kupa e Kosovës

Shokohet Drita në fund , Liria e eliminon nga Kupa e Kosovës

Liria e Prizrenit ka shkaktuar befasinë e madhe në Kupën e Kosovës. Skuadra e Ligës së Parë ka eliminuar Dritën në 1/16 e finales së Kupës së Kosov [...]
Drita nuk njeh rival, fiton edhe tek Dukagjini

Drita nuk njeh rival, fiton edhe tek Dukagjini

Drita ka vazhduar me fitore, derisa ka marrë të tretën radhazi në Albi Superligë. Lideri aktual i kampionatit tonë ka mposhtur në udhëtim Dukagjinin [...]
Rikthehen në aksion ndeshjet në Superligë, vëmendja në Gjilan

Rikthehen në aksion ndeshjet në Superligë, vëmendja në Gjilan

Albi Mall Superliga e Kosovës rikthehet në aksion pas pauzës më shumë e dhjetë ditore shkaku i ndeshjeve të kombëtareve. E këtë fundjavë do të zhvi [...]
Derbi mes Prishtinës dhe Dritës ndahet në paqe

Derbi mes Prishtinës dhe Dritës ndahet në paqe

Në stadiumin “Fadil Vokrri” është zhvilluar ndeshja e mbetur nga xhiroja e tretë e Superligës së Kosovës në futboll, ndërmjet Prishtinës dhe Dritës. [...]
Ramadani pas humbjes nga Llapi: Kemi mundësi dhe forcë për tu kthyer te fitoret

Ramadani pas humbjes nga Llapi: Kemi mundësi dhe forcë për tu kthyer te fitoret

Trajneri i Gjilanit, Zekirija Ramadani, ka folur pas humbjes në shtëpi ndaj Llapit, duke thënë se skuadra që ai drejton ka mundësinë për t’u rik [...]
Gjilani konfirmon krizen, humb në shtëpi ndaj Llapit

Gjilani konfirmon krizen, humb në shtëpi ndaj Llapit

Sc Gjilani ka humbur në shtëpi nga Llapi me rezultat minimal 0 me 1 shkruan 06 Press.  Ekipi gjilanas është në krizë pasi kryesia dhe presidenti i [...]
Drita shumë e fortë për Malishevën, fiton me ‘poker’ golash në ‘Liman Gega’

Drita shumë e fortë për Malishevën, fiton me ‘poker’ golash në ‘Liman Gega’

Drita ka marr një fitore të rëndësishme si mysafir i Malishevës me rezultat 4-2 në kuadër të javës së shtatë në Superligën e Kosovës. Me të filluar [...]
Digjet fusha ku do të luhet derbi Drita – Gjilani

Digjet fusha ku do të luhet derbi Drita – Gjilani

Digjet me benzinë fusha me bari sintetik në Gjilan, në rrezik zhvillimi i derbit të qytetit. Policia ka dalur në vendin e ngjarjes. Më poshtë fo [...]
Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së shtatë, vëmendja tek derbi lokal mes Dritës dhe Gjilanit

Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së shtatë, vëmendja tek derbi lokal mes Dritës dhe Gjilanit

Xhiro e shtatë në Albi Mall Superligën e Kosovës do të zhvillohet në mesjavë, ku në program janë dy ndeshje të zhvillohen sot dhe dy të tjera nesër. [...]
Gjilani kërkon që Lushtaku i Drenicës të ndëshkohet për fyerjet raciste ndaj Elton Cales

Gjilani kërkon që Lushtaku i Drenicës të ndëshkohet për fyerjet raciste ndaj Elton Cales

Gjilani ka dalë me komunikatë zyrtare rreth incidentit që ka ndodhur në ndeshjen e zhvilluar në xhiron e tretë të Albi Mall Superligës së Kosovës, si [...]
1 2 3 20 10 / 196 POSTS